Риека остана в играта след победа във Виена

Третият кръг от груповата фаза на Лига Европа донесе радост на Риека. Отборът не игра лошо в мачовете срещу АЕК и Милан, но загуби. Днес обаче хърватският шампион показа класата си при визитата на Аустрия (Виена) и се наложи с 3:1. По този начин Риека запази шансовете си за едно от първите две емста в крайното класиране. Два гола отбеляза Марио Гавранович, а веднъж се разписа и Зоран Квързич. Кевин Фризенбихлер върна интригата съвсем за кратко в 90-ата минута, но веднага след това гостите решиха всичко в своя полза.

Началото беше скучно и без сериозни положения пред двете врати. В 21-ата минута обаче атака на Риека отдясно завърши с подаване към Гавранович, който хладнокръвно откри резултата. Само 10 минути по-късно отново нападателят на хърватите беше в прегръдките на съотборниците си. Груба грешка на Вестерман улесни задачата на Гавранович и той покачи на 2:0.
След почивката Риека отново доминираше, а епизодичните атаки на Аустрия не водеха до нищо. Въпреки това, в края на редовното време Фризенбихлер намали с глава от около 5 метра, но в добавеното време Зоран Квързич затвърди успеха на хърватите.

В класирането води Милан със 7 точки, АЕК има 5, Риека е с 3, а Аустрия има само 1 точка.