НСА триумфира в Бургас след драматичен мач срещу Фрегата

Отборът на Национална спортна академия записа втори пореден успех в мъжкото хандбално първенство. След като преди седмица столичани надиграха Пирин (Гоце Делчев), в среща от третия кръг те постигнаха престижна победа с 36:35 гола при тежкото гостуване на Фрегата (Бургас). Двубоят предложи много емоции и драматично развитие, а феновете на домакините останаха разочаровани за втори пореден уикенд, след като във втория кръг техните любимци бяха разгромени при визитата на Спартак (Варна).

Носителите на титлата от 2014 до 2016 година изпуснаха победата срещу НСА през втората част. На почивката авансът на Фрегата бе три гола, но след нея хандбалистите на треньора Емил Аврамов вдигнаха оборотите и направиха още един впечатляващ обрат, за да се поздравят с втора победа от три мача за сезона.

Отборът от София надигра бургаския си опонент за втори последователен път и изравни постижението в своите гостувания от миналия сезон. Тогава НСА записа само една победа в 9 срещи далеч от София, но сега започва шампионата далеч по-стабилно.

Фрегата остава без успех в "А" РХГ от месец март насам, като ще опита да прекъсне негативната си серия при гостуването на Локомотив (Горна Оряховица) в четвъртия кръг.

След изиграване на всички срещи от третия кръг, НСА се изравни в челото на класирането с Локомотив (Варна), Добруджа и Чардафон. И четирите тима имат актив от 4 точки, но варненци са с мач по-малко и оглавяват класирането.