Колумбия се сгромоляса в края

Националният отбор на Колумбия допусна драматична загуба с 1:2 в домакинството си на Парагвай от световните квалификации в зона “Южна Америка”. Възпитаниците на Хосе Пекерман имаха шанс още тази вечер да станат сигурен участник на световните финали в Русия, но след това поражение ще трябва да треперят до последно.

Двата тима дълго време не можеха да си вкарат гол, но в 79-ата минута звездата на домакините Радамел Фалкао откри резултата. Той бе изведен зад защитата и технично прехвърли вратаря за 1:0.

Колумбийците вече се виждаха като победители, но не така мислеха “гуараните”. В 89-ата минута вратарят на домакините Давид Оспина излезе неразчетено при едно центриране, това доведе до разбъркване в наказателното поле и Оскар Кардосо отблизо вкара за 1:1.

Това обаче не бе всичко. В добавеното време на срещата гостите направиха пълен обрат. Оспина отново не бе убедителен в опита си да пресече един пас по земя в пеналта и Амалдо Санарбия се възползва от това, за да чукне кълбото в мрежата за крайното 1:2.

Така Колумбия се свлече на 4-ото място във временното класиране с 26 точки и ще трябва да търси задължителна победа в последния си мач срещу Перу, който е само с точка по-малко и също се надява да се добере до световните финали. Победата на Парагвай пък върна поне на теория надеждите на тима да се класира на Мондиала. “Гуараните” вече имат 24 точки и заемат 7-ото място, като ще се нуждаят от успех над Венецуела и малко късмет, за да се доберат до финалите в Русия.