Чили изкова победа с огромно значение

Националният отбор на Чили постигна изстрадана, но много ценна победа с 2:1 над Еквадор в домакинството си от 17-ия кръг на световните квалификации в зона “Южна Америка”. С този успех чилийците се изкачиха на 4-ата позиция в класирането и вече държат съдбата в собствените си ръце. Така тимът ще се нуждае от само още една победа, за да стане сигурен участник на Мондиала в Русия.

Домакините в Сатниаго де Чили имаха преимущество и откриха резултата в 22-ата минута, когато Хорхе Валдивия проби отляво и върна топката към Едуардо Варгас на точката на дузпата, а нападателят със силен шут вкара във вратата на съперника за 1:0.

В 84-ата минута обаче Еквадор успя да изравни резултата и смълча трибуните на “Монументал”. Ренато Ибара бе намерен непокрит в наказателното поле и с удар по земя отбеляза за 1:1.

Домакините обаче реагираха като ужилени и само минута по-късно отново си върнаха преднината. Силен удар на Гутиерес бе спасен от вратаря, но Алексис Санчес бе на правилната позиция и отблизо довкара топката във вратата за крайното 2:1.

Така Чили събра актив от 26 точки и излезе на 3-ата позиция, като Колумбия е със същия актив на 4-ото място. Сега за възпитаниците на Пици обаче предстои нов голям тест. Те трябва да търсят победата в гостуването си на Бразилия на 11 октомври. В същото време Еквадор остава на 8-ото място с 20 спечелени точки и вече без никакви шансове да играе на световното.