Рецитал на Юве и Дибала в дербито на Торино (видео+галерия)

Шампионът на Италия Ювентус разби с 4:0 Торино в 145-ото Дерби дела Моле. Головете в мача от 6-ия кръг на Серия "А" отбелязаха Пауло Дибала (16, 90), Миралем Пянич (40) и Алекс Сандро (56), а гостите играха с човек по-малко от 24-ата минута на двубоя, когато бе изгонен Даниеле Базели. Така "бианконерите" записаха шести пореден успех, като остават с пълен актив точки от началото на сезона. Въпреки това, Старата госпожа е на второ място в класирането, тъй като Наполи, който също е без грешка в тази кампания, има по-добра голова разлика.

Дългоочакваното дерби на Торино, в което излязоха безгрешният Юве и "биковете", които записаха най-добрия старт в историята си в ерата на трите точки, след като имаха 11 пункта преди мача, на практика не се състоя. Причината затова бе ранният гол на шампионите и червеният картон на гостите още в средата на първата част, които до голяма степен предрешиха срещата.

Ювентус - Торино 4:0@@@На "Алианц Стейдиъм" домакините започнаха срещата изненадващо без най-скъпата си покупка в историята - Гонсало Игуаин, който бе оставен на пейката от Масимилиано Алегри. Марио Манджукич водеше атаката, а Пауло Дибала, Дъглас Коща и Хуан Куадрадо действаха зад него.

Синиша Михайлович заложи на Андреа Белоти, Адем Ляич и Мбайе Нианг в атака, а също така на Лянко от първата минута в защита.

Ювентус - Торино 4:0@@@Бразилецът бе на път да си вкара автогол в 4-ата минута, а две минути по-късно Куадрадо пропусна да се разпише. Торо имаше една опасна атака, но защитник изби удар на Яго Фалке, а секунди след това трибуните избухнаха. Ювентус пресираше високо, бившият играч на "бианконерите" Ринкон сбърка в изнасянето на топката, като Дибала се възползва отлично. Аржентинецът нахлу през центъра и с удар от 16 метра не остави шансове на Салваторе Сиригу - 1:0. Това бе девети гол от първите шест кръга на Серия "А" за Дибала, който е голмайстор на първенството, а интересното е, че е вкарал тези попадения в първите си 13 удара за този сезон в очертанията на вратата.

Ювентус - Торино 4:0@@@В 24-ата минута Базели, който си бе изкарал жълт картон още в 10-ата минута, скочи върху Пянич, като получи втори жълт картон. Това вбеси Михайлович, но тимът му трябваше да доиграе мача с 10. Интересното е, че това бе трети червен картон на Торо в последните пет дербита с Юве. В следващите минути Сандо и Пянич пропуснаха да удвоят. Босненският халф все пак се разписа в 40-ата минута, когато с хубав удар вкара втори гол във вратата на "биковете". Това бе първи гол за плеймейкъра от 23 мача в калчото, като за последно се бе разписвал именно във вратата на Торино в дербито от миналата есен, което бе спечелено с 3:1 на "Олимпико Гранде Торино". Секунди преди края на първата част Ляич центрира опасно от фаул, но Джанлуиджи Буфон се намеси.

Ювентус - Торино 4:0@@@Втората част започна с нов гол на Ювентус, който реши всичко в двубоя. В 56-ата минута Пянич центрира от корнер, а на първата греда Сандро с глава прати топката в мрежата на гостите за трети път.

Попадението довърши гостите, които се превърнаха в боксова круша, като пред Сиригу стана стрелбище. Нападателите на Юве се надпреварваха да пропускат, а вратарят направи всичко възможно, за да може той и съотборниците му да не бъдат унижени от вечния съперник.

Ювентус - Торино 4:0@@@Федерико Бернардески се появи в игра, като стреля силно, но вратарят спаси. Последва възможност за Меди Бенатия, нов удар на Бернардески бе избит от Лянко, а после Дибала и Мандужикич също пропуснаха. Хърватинът стреля силно след центриране на Сандро, но гостуващият вратар отново бе на мястото си. Родриго Бентанкур и Гонсало Игуаин влязоха, а Дъглас Коща също се размина с гола. Такъв все пак дойде в последната минута. Негов автор отново бе Дибала, който изпревари Игауин и прехвърли технично Сиригу за 4:0 със своето десето попадение в първенството през тази кампания.

Ювентус - Торино 4:0@@@Тифозите изпратиха с аплодисменти играчите на Алегри, които загряха отлично за домакинството на Олимпиакос от Шампионската лига през седмицата, както и с подигравателни песни тифозите на гостите, които бяха напълнили своя сектор.

Ювентус - Торино 4:0@@@Старата госпожа постигна своя 68-и успех в историята на торинското дерби в Серия "А", докато Торо остана с 35 победи, равенствата пък са 42. В последните 23 дербита "биковете" само веднъж стигнаха до победата - 2:1 през април 2015 година. Гостите допуснаха четири гола в дербито за трети път в последните си пет мача между първенството и купата на Италия.

Другият кръг Юве гостува на Аталанта, докато Торино приема Верона.