Новак стресна, но не спря Наполи (видео)

Отборът на Наполи се измъчи срещу СПАЛ 2013, но въпреки това стигна до поредната си победа. Момчетата на Маурицио Сари надделяха с 3:2 във визитата си във Ферара от 6-ия кръг на Серия "А". Така бившият тим на Диего Марадона продължава да има пълен актив в първенството и с 18 точки и отбелязани 22 попадения е лидер в калчото.

Паскуале Считарела с удар отдалеч не остави шансове на Хосе Рейна в 12-ата минута. Още в следващата атака Лоренцо Инсиние изравни, а Хосе Кайехон в 73-ата минута донесе пълен обрат. Федерико Вивиани в 77-ата минута изравни от фаул, като Рейна има вина за попадението. Все пак Фаузи Гулам в 83-ата минута донесе победата за неаполитанците. Интересното е, че това бе негов втори гол за сезона, а преди това не се бе разписвал в първите си четири години на "Сан Паоло".

Новакът в елита се опита да спре лидера в първенството, който търсеше своя шести пореден успех през сезона, а накрая успя и да го постигне. Считарела даде аванс в 12-ата минута за СПАЛ, като се разписа с удар от 20 метра. Домакините обаче допуснаха равенството само минута по-късно. Италианският национал Инсиние стреля с левия крак от 15 метра и вкара второто си попадение за сезона. Гостите се опитаха да стигнат до пълен обрат още преди почивката, но трудно стигаха до положение, тъй като футболистите на СПАЛ играеха много добре на високи обороти.

През втората част скоростта на игра падна. Алан Марекс замени Марек Хамшик, Аркадиуш Милик влезе на мястото на Пьотр Желински, но Наполи продължи да изпитва трудности. Крилото Хосе Кайехон все пак с глава в 72-ата минута донесе обрат на гостите. Той засече центриране на Гулам, вкарвайки четвъртото си попадение в тази кампания и общо 51-о в Серия "А". Веднага след това Наполи пропусна още две положения за трети гол. Сари извади Мартенс, за да почине преди срещата от Шампионската лига срещу Фейенорд, но това можеше да изиграе лоша шега на неаполитанците. Буквално две минути по-късно в 77-ата минута Вивиани от фаул матира Рейна, който също имаше вина за попадението в своя ъгъл.

В този миг тифозите на домакините повярваха в нещо голямо, но само пет минути по-късно Гулам донесе победата на гостите, които никога досега в историята си, не бяха започвали сезона с шест поредни победи, дори по времето на Диего Армандо Марадона, когато се бяха спрели на пет.

Лошата новина за Наполи е травмата на Милик, който удари дясното си коляно, като напусна принудително терена с насълзени очи. Нападателят на Полша най-вероятно отново скъса връзки, което притеснява щаба на лидера.

Загубата е четвърта поредна за Марко Бориело и компания, които останаха с четири точки в класирането.