Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

Измина третият кръг на родния шампионат. Турът ще бъде запомнен с разгромната победа на ЦСКА-София при визитата на Ботев в Пловдив - 6:2. “червените” се отпушиха и взеха първи успех в новото първенство. Първа победа записа и Левски - 2:0 над новака Витоша (Бистрица). Шампионът Лудогорец пък направи грешна стъпка срещу тресящия се от скандали Локомотив (Пловдив) и завърши 0:0 като домакин.

Черно море е единственият тим с пълен актив от девет точки след минимален успех над евроучастника Дунав. Първи победи записаха Славия и Верея. Двата тима надиграха като гости над новаците Септември и Етър. Берое пък регистрира трето поредно равенство - 1:1 срещу Пирин в Стара Загора.

Илко Пиргов (Локомотив Пловдив)

Вратарят на “смърфовете” имаше голяма заслуга неговият тим да спечели точка при визитата си на шампиона Лудогорец в Разград. Стражът спаси дузпа на Жоао Пауло в средата на първата част, а след това действаше стабилно под рамката на врата, за да помогне на тима си за крайното 0:0, което за втори пореден път го праща в идеалния отбор. (2)

Мартин Костадинов (Черно море)
Младият талант на “моряците” продължава да се представя много силно по левия фланг на тима си. След като в края на миналия сезон си спечели титулярното място, през настоящия демонстрира, че няма никакво намерение да го губи. При победата срещу Дунав Костадинов бе много активен и в двете фази на играта, като най-силният му момент бе в средата на първата част, когато предотврати сигурен гол във вратата на тима си. Тогава Бранимир Костадинов преодоля вратаря, но младият бек на варненци се хвърли на шпагат и изби топката от голлинията. (1)

Стефан Велков (Славия)
Талантливият защитник на "белите" попада в нашата селекция заради сигурната си игра в двубоя срещу Септември (София). За първи път младокът бе в тандем с новия бранител на тима Матеус Биси, с когото не позволиха да има опасности пред резервата на вратата Марио Кирев, заменил рано-рано капитана Георги Петков. (1)

Септември (София) - Славия 0:2

Илиас Хасани (Черно море)
Отборът от Варна се завърна на стадион "Тича" и публиката видя победа над Дунав. Тя дойде от крака на мароканския защитник, който на всичко отгоре се представи на ниво и в дефанзивен план. Включването му напред в 65-ата минута бе малко изненадващо, но в крайна сметка се оказа достатъчно за "моряците" да спечелят заплетената среща. Освен това попадението на Хасани бе под №1 за него в българския шампионат. (1)

Станислав Манолев (ЦСКА-София)
Страхотен мач за национала срещу Ботев (Пловдив). Манолев бе неудържим по десния фланг срещу “канарчетата”, като този път действаше малко по-напред от типичната си позиция. Това се оказа отличен ход на старши-треньора Стамен Белчев и Станислав му се отблагодари с две асистенции, спечелена дузпа и изкаран червен картон на Йордан Минев. (1)

Ботев Пд - ЦСКА-София 2:6

Тиаго Родригеш (ЦСКА-София)
Новото попълнение на “червените” изигра отличен двубой за ЦСКА-София при разгрома над Ботев с 6:2. Тиаго вкара втория гол за тима си с разстрелно воле, а след това подаде и за едно от попаденията на Фернандо Каранга. Освен това португалецът действаше много силно в халфовата линия на тима си и организира доста от опасните атаки на гостите от София. (1)

Антонио Вутов (Левски)
Халфът на Левски отбеляза първия си гол за “сините” след завръщането си на Герена. Талантът даде гола на спокойствието срещу Витоша (Бистрица) още във втората минута на срещата. След това активността му го прати в центъра на събитията още на няколко пъти, като бе близо до втори гол, но направи сериозен пропуск на празна врата. (1)

Левски - Витоша (Бистрица) 2:0

Мартин Райнов (Берое)
Халфът на Берое вкара изравнителното попадение за заралии срещу Пирин. Полузащитникът засече с глава центриране от фаул на Борислав Цонев в 25-ата минута. След това спечели много единоборства в средата на терена, но за негово съжаление тимът му не успя да стигне до пълен обрат срещу “орлетата”. (1)

Ивайло Димитров (Славия)
Централният нападател на тима на Златомир Загорчич се намира в отлична форма и бе в основата на първия успех на "белите" за новия сезон. Косъма първо откри резултата с чудесен удар с левия крак, а след почивката бе повален от Александър Бранеков, което донесе дузпа за символичните гости. Така юношата на ЦСКА имаше дейно участие и за двата гола на Славия, донесли победата на футболистите на Заги. (1)

Фернандо Каранга (ЦСКА-София)
Бразилецът е под пара от началото на сезона и на практика е незаменим за атаката на “червените”. Каранга заби хеттрик при успеха с 6:2 над Ботев и така поведе сред голмайсторите в Първа лига с четири гола. Ако продължава така, нападателят трудно ще може да бъде задминат като топреализатор в родния елит. (1)

Валери Домовчийски (Верея)
Първи гол за Верея през новия сезон и първа победа за отбора от Стара Загора. И всичко това благодарение на Домо. Бившата звезда на Левски се появи на игрището като резерва в двубоя срещу Етър, който нямаше кой знае какви достойнства. В самия край Валери наказа отбраната на "болярите" и донесе успеха на хората на Илиан Илиев. Тези три точки отлепиха тима на Верея от дъното в класирането. (1)