"Тича" ликува! Черно море погълна и "драконите" (видео)

Отборът на Черно море постигна заслужена победа с 1:0 над Дунав в първия двубой от третия кръг на Първа лига. Попадението вкара Илиас Хасани в 65-ата минута. "Моряците" на Георги Иванов се завърнаха на стадион "Тича" след прекъсване от 14 месеца. В края на първото полувреме бе отменен напълно редовен гол на Мариян Огнянов, но това не попречи на домакините да ликуват накрая. Те продължават битките в родния елит с пълен актив от точки - девет от три мача, и без допуснат гол.

Първото полувреме предложи скучен футбол. В самото начало Мариян Огнянов опита късмета си, но стреля покрай вратата. Това създаде илюзия, че двубоят може да предложи интересна игра, коeто се потвърди, но чак след 45 минути. Най-чистото положение преди почивката за гостите се откри в 25-ата минута. Самир Аясс намери с дълга топка Бранимир Костадинов, който се възползва от колективна грешка на централните защитници на "моряците" и вратаря Емил Михайлов, но намеса в последния момент на Мартин Костадинов спаси мрежата. Бекът на домакините се оказа последна преграда пред гола и спря удара на своя съфамилник.

В 41-ата минута Огнянов реализира гол, след като домакините се възползваха от слаба игра с крака на стража на "драконите" Станислав Антонов. Страничният рефер Мартин Венев обаче вдигна флага, но повторението показа, че Мацата не е бил в положение на засада и Черно море трябваше да поведе в резултата.

В началото на втората част футболистите на Гонзо бяха по-активни и това доведе до няколко разбърквания пред рамката на Антонов. В 50-ата минута Георги Илиев направи пробив отдясно, след което центрира отлично, но Цветелин Чунчуков не успя да засече. Пет минути след това Христофор Хубчев имаше хирургическа намеса във вратарското поле на Дунав, изчиствайки топката от крака на Георги Божилов, който тъкмо щеше да отбележи. После нещо като центриране от десния фланг на атаката на Морето можеше да завърши с гол, а пропускът изнерви спортния министър Красен Кралев, който бе сред зрителите на централната трибуна.

Все пак имаше радост за министъра. В 65-ата минута Хасани открадна топката от играч на гостите, напредна отляво и се опита да центрира на скорост. Получи се тънка намеса на бранител от "драконите" и топката се спря в обратния ъгъл на вратата - 1:0. Това бе първи гол за мароканеца в Първа лига.

В 75-ата минута Дунав докосна изравняването. Само обаче го докосна. Юлиян Ненов можеше да изравни при разбъркване, но от чиста позиция, на празна врата, резервата намери страничния стълб. В последните мигове Чунчуков можеше да направи 2:0, но реши да прехвърля вратаря и не сполучи. Това докара много нерви на Гонзо до скамейката. В крайна сметка "драконите" така и не стигнаха до хикс и победата остана при домакинския състав.

Черно море - Дунав 1:0