Драма на "Герена"! Фамозен гол детронира шампионите и прати Левски на финал (видео+галерия)

Синя България ликува! Отборът на Левски се класира на финал за Купата на България след изключителен мач пред препълнените трибуни на стадион “Георги Аспарухов” в срещата реванш от полуфиналите за Купата на България срещу Лудогорец. “Сините” победиха с 1:0 шампионите с фамозен гол на Антонио Аниете в 90-ата минута и след равенството 0:0 в първата среща детронираха носителя на трофея.

Във финалната среща на 28-и май рекордните 26-кратни носители на Купата от Левски излизат срещу Черно море, който надви с 8:3 Локомотив (Пловдив) в другия полуфинал. Двата тима изиграха много хубав и здрав мач за родните стандарти, като положения имаше и пред двете врати. Владислав Стоянов на два пъти показа класа, а Боян Йоргачевич стори същото. Освен това два пъти гредите помогнаха на домакините. Първо Марселиньо (27) нацели гредата, а след това и Веско Минев (60) при опит да избие топката. Левски имаха претенции за дузпи, но правилно Ивайло Стоянов не посочи такава.

Преди срещата Владимир Гаджев бе награден от клуба за своя мач № 200 с екипа на Левски, който ще го помни дълго.

Левски - Лудогорец Първият удар бе на Антонио Аниете в 10-ата минута, но Владислав Стоянов плонжира и изби. Преди това гостите изпълниха три последователни корнери.

Валери Домовчийски от 18 метра стреля над гредата в 12-ата минута. В 22-ата минута отново той от няколко метра след разбъркване от корнер пред Стоянов стреля в аут. Марселиньо удари дясната греда на Йоргачевич в 27-ата минута, когато преодоля Борислав Стойчев и от малък ъгъл стреля в гредата.

В 30-ата минута сериозна грешка в защитата на домакините остави Кишида сам срещу сръбския вратар, който спаси удара.

180 секунди по-късно имаше нов страхотен пропуск за шампионите. Марселиньо отне топката от Белаид, след което изведе Кишида, който пък преодоля Йоргачевич, но избяга от вратата. Той върна топката към Мисиджан, чийто удар се отби в Роман Прохазка и излезе в корнер.

Левски - Лудогорец Веднага след това “сините” фенове опънаха голяма хореография в цветовете на клуба в секторите Сектор “Б” и Сектор “В”.

Хореографията на агитката бе със знаме 20 на 20 метра с печата на Българският революционен централен комитет, придружено с два големи транспаранта в цветонете на родния трибагреник: “139 години безсмъртие -Да отворим люта рана в сърцето на тирана”, както и множество знамена на героите от Априлското въстание.

Силен изстрел на Дяков в 37-ата минута мина на сантиметри от горната греда, а Йоргачевич направи две спасявания минута по-късно. Първо изби лошо шут на Марсилиньо, топката попадна в Кишада, който остана сам срещу него от малък ъгъл, но все пак изби в корнер и неговия изстрел.

Левски - Лудогорец Божидар Краев пропусна може би най-добрата възможност за "сините" в 44-ата минута, когато не успя да нанесе хубав изстрел от 17 метра.

Преди това Гаджев получи жълт картон при опит да си изкара дузпа, а секунди преди края на полувреме същото искаше и Аниете.

Втората част започна с пиротехническо шоу в Сектор "Б" и атака след атака за домакините. Владислав Стоянов на два пъти показа отличен рефлекс в 52-ата минута при изстрел на Абди от фаул и на Бедоя от няколко метра в 54-ата минути.

Страхотни сини фенове окрилиха Левски срещу Лудогорец - част I В 60-ата минута при корнер за гостите Веселин Минев при опит да избие нацели горната греда на Йоргачевич.

Борислав Цонев и Михаил Александров замениха Краев и Абало.

В 69-ата минута Марселиньо проби и центрира опасно, но Прохазка изби. Роман Безяк замени Кишида в 71-ата минута.

В 83-ата минута гол на Марселиньо бе отменен поради нарушение срещу Бедоя, а в оставащите минути гостите започнаха да атакуват още повече. Александров с глава също пропусна, след като реши да подава на Безяк вместо да стреля във вратата.

Левски победи Лудогорец с 1:0 - част II Буквално в последната минута Аниете бе оставен непокрит в наказателното поле. Испанецът получи топката, след което технично пое коженото кълбо и със страховит шут от 16 метра не остави шансове на Стоянов и взриви трибуните със своя гол № 13 от 30 двубоя - 1:0 за Левски.

Публиката полудя подобно на май 2013 година, когато отново "сините" надвиха "орлите" в 90-ата минута и поведоха в класирането кръг преди края. Две години по-късно столичани пак поставиха на колене играчите на Лудогорец пред пълните трибуни на "Герена". Левскарите се завръщат на финал от 2013 година, когато отстъпиха от Берое с дузпи, а не са печелили трофея от 2007 година.

Синя радост след класирането за финала за купата - част II Еуфорията беше голяма, като доста фенове нахлуха на терена и запомнаха да хвърлят във въздуха Стойчо Стоев, който пък има шанс да спечели Купата във втори пореден сезон. Пред него се отваря и страхотна възможност да стане наставникът, донесъл първи трофей на "Герена" от 2009 година, като прекъсне най-дългата суша на клуба без отличие.

Пред Лудогорец остава в следващите пет кръга да спечели своята четвърта поредна титла.