Всичко се решава на "Герена" (видео+галерия)

Шампионът на България Лудогорец и Левски оставиха всичко за срещата-реванш във втория полуфинал за Купата на България на стадион "Георги Аспарухов". Двата тима завършиха 0:0 пред пълните трибуни на "Лудогорец Арена" в първата среща в Разград. Така шампионите ще имат нужда от успех или голово равенство на "Герена", докато Левски трябва да постигне само победа, за да стигне до финал в турнира.

Треньорът на домакините Георги Дерменджиев бе направил три промени в тима за разлика от успеха с 4:0 над ЦСКА. Наказаните Козмин Моци и Светослав Дяков бях заменени от Александър Александров и Христо Златински. Йордан Минев пък бе заменен от Брайън Ангуло.

Стойчо Стоев пък заложи на същите 11, които донесоха победата с 5:2 над Черно море и тимът му игра открит футбол през всичките 90 минути за разлика от преди месец в първенството, когато отстъпи с 0:1.
Сръбският вратар Боян Йоргачевич на два пъти показа отличен рефлекс и запази вратата си суха.

Лудогорец - Левски В 14-ата минута Безяк бе изведен сам срещу Йоргачевич. Нападателят стреля, а сръбския вратар удари леко топката с крак и тя се отби в дясната му греда, след което я хвана. Последва удар на Мисиджан над горната греда, а в 20-ата минута Марселиньо стреля, но топката рикошира в защитник и излезе в ъглов удар. Абди бе изведен сам срещу Стоянов, но се забави и се стигна до удар на Аниете далеч от целта.
Друга добра атака пропусна Аниете, който сбърка с подаването към Бедоя.
В 31-ата минута Ешпиньо стреля от въздуха, но Йоргачевич спаси. Ангуло отблизо стреля слабо в 33-ата минута и Йоргачевич отново спаси.

Втората част започна с четири жълти картона за гостите в рамките на седем минути - Гаджев,
Домовчийски, Краев и Белаид бяха санкционирани. Йоргачевич пък спаси вратата си в 52-ата минута, когато след отлично подаване на Абало към Мисиджан парира удара на холандското крило от три метра.

Лудогорец - Левски Домовчийски в 57-ата минута отправи удар, но Стоянов без проблеми хвана топката.  Жуниор Кишада смени Безяк в 60-ата минута. Секунди по-късно Краев стреля от добра позиция в ръцете на Стоянов.
В 71-ата минута удар на Марселиньо от границата на наказателното поле се отби в тялото на Белаид и излезе на сантиметри от лявата греда на Йоргачевич.

Лудогорец - Левски Краев пробва нов удар в 76-ата минута, който също попадна в ръцете на Стоянов. Младокът, Аниете бяха заменени за гостите, а Вандерсон и Анисе се появиха в играта за домакините.

До края на срещата чистите положения липсваха, въпреки че домакините се опитаха да натиснат и така двата тима завършиха наравно за първи път откакто "орлите" са в "А" група.

Досега в първенството Лудогорец има предимство със седем на три победи. През този сезон Левски вече победи "орлите" на "Герена" с 3:2 през септември.
Тимът на Дерменджиев обаче е печелил вече три пъти от пет мача в София срещу 26-кратните шампиони на България.

Така всичко ще се реши на 29-и април на "Герена". Рекордьорът по купи - 26, Левски ще търси първи финал от 2013 година, докато "орлите" ще гонят трети финал, за да могат да защитят трофея на който са носител.
Другият полуфинал между Черно море и Локомотив (Пловдив) завърши 5:1 вчера на "Тича".

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 0:0, първи 1/2-финал за Купата на България

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Кейсара, Александър Барт, Александър Александров, Брайън Ангуло, Христо Златински, Ешпиньо (74-Абел Анисе), Марселиньо, Дани Абало (81-Вандерсон), Вирджил Мисиджан, Роман Безяк (60- Жуниор Кишада)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Роман Прохазка, Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Веселин Минев, Владимир Гаджев, Мигел Бедоя, Антонио Аниете (82-Стефан Велев), Божидар Краев (77-Александър Александров), Либан Абди, Валери Домовчийски (90-Лукаш Гикиевич)
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ешпиньо - Лу, Прохазка, Гаджев, Домовчийски, Краев, Белаид, Велев, Александров - Ле
СЪДИЯ: Цветан Кръстев
СТАДИОН: "Лудогорец Арена", 5500 зрители