Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Ясни всичките 1/4-финалисти за Купата на България, София аут от надпреварата (резултати и голмайстори)

Станаха ясни всички четвъртфиналисти за Купата на България за сезон 2016/2017 година. Жребият е на 2 ноември. Последният тим, класирал се сред осемте най-добри, е Ботев (Пловдив), който в последната среща от този кръг в турнира надви с 3:0 Нефтохимик. По-рано пред деня Пирин (Благоевград) си осигури място на 1/4-финалите, след като победи с минималното 1:0 Созопол като гост. На "Арена Созопол" единственото попадение в срещата реализира Даниел Младенов, който се разписа в 71-ата минута. Верея пък победи с 1:0 Поморие с попадение на Костадин Слаев в 39-ата минута.

Припомняме, че вчера още един от фаворитите напусна турнира. Става въпрос за 26-кратният шампион Левски, който късно снощи загуби с 2:3 от Черно море след продължения на "Герена". Освен "сините", тимът на Локомотив (София) също излетя от турнира след изпълнение на дузпи с Литекс. Така столицата няма да има тим сред осемте най-добри.

Всичките участници на 1/4-финалите са Дунав (Русе), Локомотив (Пловдив), Лудогорец, Литекс, Черно море, Пирин (Благоевград), Верея и Ботев (Пловдив). Следващият кръг от Купата на България ще се играе през 2017 година.Левски - Черно море 2:3

Септемрви Сф - Дунав Русе - Купа на България 1/8 финал Сензацията в Първа професионална лига Дунав (Русе) продължава напред в турнира за Купата на България. "Драконите” победиха с 2:0 като гост един от лидерите във втория ни ешалон - Септември (София), и първи намериха място сред последните осем клуба, които ще спорят за трофея. Головете в столичния квартал "Драгалевци" отбелязаха Атанас Атанасов (15') и Васил Шопов (20').

Локомотив (Пловдив) стана вторият 1/4-финалист, след като разгроми с 6:0 водения от Емил Велев тим на Оборище (Панагюрище). Головете вкараха Симеон Райков (12, 61), Георги Вълчев (18), Мартин Камбуров (45), Бирсент Карагерен (83) и Димитър Велковски (86). В последния мач от прогромата за вторник шампионът Лудогорец разгроми Монтана с 4:0. Попаденията реализираха Клаудиу Кешерю (9, 79), Натанаел (32) и Мисиджан (90).

В първия от двата двубоя във втория ден на 1/8-финалите участникът в Трета Северозападна лига Литекс взе скалпа на още един столичен клуб в турнира за Купата на България. След като се разправиха преди време със Славия, тази вечер "оранжевите" изхвърлиха от надпреварата и Локомотив (София) след 1:1 в редовното време и 4:2 при дузпите.

Малко след като Литекс си осигури място на 1/4-финалите, това направи и носителят на трофея за 2015 година Черно море. "Моряците" отново се превърнаха в кошмар за "сините", след като ги изхвърлиха от надпреварата след успех с 3:2 на стадион "Георги Аспарухов". В герой за варненци се превърна Александър Цветков, който се разписа на два пъти, като вторият му гол в продълженията - 100-тната минута, се оказа и решаващ.