Монтана отнесе здрав пердах от резервите на Лудогорец - Кешерю отново се развихри (видео)

Лудогорец се класира без особени проблеми за 1/4-финалите в турнира за Купата на България, след като надигра с 4:0 отбора на Монтана. Монтанчани домакинстваха на своя съперник в Разград, тъй като стадионът им все още няма лиценз.

В герой за орлите отново се превърна таранът Клаудиу Кешерю, който в предишния двубой срещу Локо ГО вкара два гола, а днес повтори упражнението с нови две попадения. Освен него се разписаха Натанаел и Мисиджан.

В тази среща шампионите стартираха със само трима титуляри в лицето на Натанаел, Върджил Мисиджан и Светослав Дяков, но това не се оказа проблем пред наставника Георги Дерменджиев.

Резултатът откри Клаудио Кешерю, който в 9-ата минута се възползва от разбъркване в наказателното поле на символичните домакини след центриране от корнер и с шут от 3-4 метра не сгреши. В 32-ата минута Натанаел удвои след шут от 22 метра с левия крак, който попадна в долния ляв ъгъл на Василев.

В 34-ата минута Натанаел сбърка подаване към централния защотник Терзиев. Топката бе пресечена от Иванов, който опита да прехвърли от 26-27 метра Милан Борян, но стражът на орлите демонстрира добър отскок и улови.

Секунди по-късно Дос Сантос поиска дузпа в полза на Монтана, претендирайки, че Натанаел го е фаулирал, но реферът Георги Давидов остана безмълвен.

След час игра Кишада можеше да вкара нов гол след пас на Светослав Дяков, но изстрелът му от малък ъгъл не намери целта. В 72-ата минута орлите осъществиха добра атака отдясно. Лукоки подаде към играещия като десен бек в тази среща Лукас Саша. Той от своя страна намери Жуниор Кишада, който от границата на малкия пеналт нацели греда.

Седем минути по-късно Кешерю покачи на 3:0 след нова добра атака на орлите.

В 87-ата минута триходова комбинация Кампаняро-Лукас Саша-Кешерю завърши с извеждащо подаване към румънеца, който остана очи в очи със стража на Монтана, но се забави при изстрела и притичал бранител му изби топката.

Все пак Кешерю се реваншира с много добър пас към Мисиджан в 90-ата минута, след който холандецът вкара за крайното 4:0 под плонжа на Василев.

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 0:4