Левски смачка словаци в генералната си репетиция преди Лудогорец (видео)

Отборът на Левски завърши по възможно най-добрия начин своята зимна подготовка в Турция. "Сините" разбиха напълно заслужено с 3:0 Спартак (Миява) на стадион "Мардан", като постигнаха пета победа от седем срещи в Анталия и останаха непобедени. 26-кратните шампиони на България изиграха най-силната си среща срещу третия в Словакия. Трите гола разлика са най-малкото, с което Спартак се отърва.

След поредица от пропуски до 57-ата минута Георги Костадинов откри със своя четвърти гол в подготовката. Мигел Бедоя в 82-ата удвои с петото си попадение за тази зима, а пет минути преди края Джъстин Менголо с хубав удар оформи крайното 3:0, разпивайки се за първи път със "синия"екип. Камерунецът удари и греда две минути по-късно.

Това бе генералната репетиция за "сините" преди старта на сезона в "А" група на 21 февруари в Разград срещу Лудогорец и определено Стоев може да бъде доволен. От предстоящия двубой изключително много зависи как ще се развие борбата за титлата напролет. Наставникът Стойчо Стоев заложи на тези 11, които смята за най-готови към днешна дата за титуляри за началото на официалните срещи.

В 12-ата минута Нар бе изведен отлично от Бурабия, но Хрушка изби. Вратарят на словаците секунди по-късно отново се справи след удар на Христов със задна ножица, а при последвалото центриране от корнер Лукин стреля с глава, но Хрушка пак спаси. Силен удар на Минев в 19-ата минута накара стражът на Спартак да се намесва. Краев бе близо до гол, но в 25-ата минута негов удар бе избит със сетни усилия от Хрушка. Бурабия нацели горната греда след центриране от корнер в 31-ата минута, а в 34-ата Нар с глава стреля в аут.

Натискът на "сините" продължи, като силен удар на Костадинов мина на сантиметри от горната греда в 38-ата минута, а две минути по-късно Хруска с отличен рефлекс изби в корнер бомбен шут на Христов от 20 метра. В 44-ата минута Бедоя също стреля над вратата при поредната добра атака. Секунди преди края Даниел нанесе първи удар в очертанията на вратата, пазена от Йоргачевич.

"Сините" продължиха да атакуват и през втората част, като Роман Прохазка на три пъти пробва своя късмет. Спартак също имаше своя шанс, но Йоргачевич спаси, а след това удар на Бакер мина над горната греда. Страхотна атака между Христов и Краев не успя да завърши с гол, но такъв падна в 57-ата минута. Георги Костадинов вкара своя 4-и гол тази зима, след като засече отблизо центриране от фаул.

Мики Орачев и Сашо Александров замениха Костадинов и Нар, а Менголо смени Христов. Веднага след това Прохазка пропусна нова отлична възможност, като прати топката в ръцете на стража. Играчите на Стоев продължиха да атакуват, като бяха видимо по-свежи от своя противник. След няколко атаки завършили без голов удар дойде 82-ата минута. Бедоя получи топката извън наказателното поле и с хубав удар от 20 метра удвои за 2:0. Три минути по-късно Менголо повтори упражнението и вкара за 3:0, а малко след това удари и лявата греда, като пропусна да вкара своето второ попадение.

Треньорите на Левски останаха доволни от видяното, тъй като тимът се опитва да играе футбол, а видимо и трупа самочувствие. Нещо, напълно нормално, след като бяха постигнати пет заслужени победи над казахстанския Тобол (2:0), украинския Александрия (3:2), румънския Поли Тимишоара (2:1), чешкия Бърно (1:0) и словашкия Спартак Миява (3:0), "сините" не успяха да победят единствено Виторул (0:0), воден от легендарния Джика Хаджи и Домжале (1:1) и ти тръгват за България без поражение.

ЛЕВСКИ - СПАРТАК (МИЯВА) 3:0
1:0 Костадинов (57)
2:0 Бедоя (82)
3:0 Менголо (85)