Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Новите в Левски носят трета поредна победа в Турция (видео)

Отборът на Левски постигна трета поредна победа на подготвителния лагер в Турция. "Сините" надвиха с 2:1 румънския Поли Тимишоара след обрат, а новите попълнения Франсис Нар (30) и Сърджан Лукин (32) бяха точни за 26-кратните шампиони на България. Преди това с хубаво изпълнение Писас бе дал аванс за 11-ия в Румъния в 26-ата минута.

Стойчо Стоев направи две промени от мача с Александрия (3:2), като Божидар Краев и Веселин Минев смениха контузилия се Джереми де Ноойер и Мики Орачев. Юношеският национал пропусна последните две срещи, тъй като бе на лагер с "трикольорите" до 19 години.

Роман Прохазка действаше на позицията вътрешен халф до Георги Костадинов, а Мехди Бурабия води отново атаката. "Сините" започнаха по-добре, но първи получиха гол. Писас с красиво изпълнение даде аванс на румънците в 26-ата минута. Играчите на Стоев обаче бързо върнаха попадение. Ганаецът Франсис Нар вкара своето първо попадение за "сините" в 30-ата минута, когато майсторски финтира защитник и изравни. 120-секунди след това Сърджан Лукин вкара втория си гол във втори пореден мач като титуляр за столичани. Румънецът се разписа във вратата на бившия си тим след меле в наказателното поле на Поли и даде предимство на Левски, което се запази до края на мача.

През втората част Орачев и Цонев замениха Минев и Бурабия, а след тях в игра влязоха още Нгом, Янев и 16-годишният вратар Димитър Шейтанов. До края на срещата "сините" имаха предимство, но чисти положения липсваха до 86-ата минута, когато Санти Нгом излезе сам срещу вратаря, но пропусна също да вкара своя първи гол за "сините".
Двубоят бе изгледан от Ивайло Петев и Алекси Желяков, които гледаха срещата в компанията на Георги Иванов-Гонзо. Спортният директор на Лудогорец Методи Томанов също изгледа голяма част от мача, а звездата на румънците Янис Зику не взе участие в мача.

Така първата част от лагера на столичани в Анталия приключи, като играчите ще имат два дни почивка и от понеделник следобед подновяват занимания.

В предишните контроли в Турция "сините" спечелиха с 2:0 над казахстанския Тобол, а след това и с 3:2 над украинския Александрия. Преди това в България надвиха с 6:0 Свиленград.

ЛЕВСКИ - ПОЛИ 2:1
0:1 Писас (26)