100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Левски изпусна румънци под проливния дъжд в Анталия (видео)

Отборите на Левски и третия в румънското първенство Петролул завършиха 1:1 в контрола в Анталия. Божидар Краев се разписа в 66-ата минута, а Мареш възстанови равенството в 81-ата. Срещата се проведе на тежки условия заради проливния дъжд, който се изсипа над турския курорт. Много силен вятър също затрудняваше изявите на двата тима, като на няколко пъти измести скамейката на столичани.

"Сините" могат повече да съжаляват за равенството, тъй като имаха няколко чисти положения за гол. Играта на тима бе раздвижена от влезлия на почивката Краев, който се понрави с няколко добри отигравания, сред които и майсторски изработеното попадение. Либан Абди пък стартира като титуляр и отново остави добри впечатления с играта си.
Наставникът Стойчо Стоев направи пет промени в състава в сравнение със загубата от Спартак (Миява) в събота. Завърнаха се тримата национали - Гаджев, Стойчев и Велев. Пламен Илиев също е титуляр на вратата, след като в предишните два мача по 90 минути пази Боян Йоргачевич. Абди пък зае мястото на Божидар Краев. Веселин Минев и Антонио Аниете са аут за мача, както и Георги Сърмов, който вече е в България и му предстои операция.

В 3-ата минута Роман Прохазка отправи силен изстрел от разстояние, но вратарят на румънците се намеси. Пет минути по-късно Патрик Н'Кови проби отдясно, но стреля твърде слабо и Илиев с лекота улови.

В 16-ата минута Абди бе изведен очи в очи с Пецаня, но стреля в обсега му и не успя да запише дебютно попадение със синята фланелка. Малко след това се получи разбъркване в полето на Петролул, при което Прохазка не успя да нанесе завършващ удар. Натискът на Левски продължи и в 22-ата минута Мигел Бедоя затрудни максимално Пецаня с много добре насочен шут в долния ляв ъгъл, но стражът все пак изби в корнер.
Постепенно играта се изравни, а заради лошите атмосферни условия двата тима трудно стигаха до добри положения.

Втората част започна с натиск на румънците, но в 52-ата минута Абди отне топката в центъра с майсторски финт, подаде към резервата Божидар Краев, чийто удар обаче бе блокиран от Пецаня. В 56-ата минута Краев центрира опасно пред вратарското поле, но малко не достигна на Домовчийски да засече кълбото и да открие резултата. Минута по-късно Домо изпълни свободен удар от удобна позиция, но стреля над вратата.

В 61-ата минута румънците бяха най-близо до отбелязване на гол, но силен шут на Астафей бе отразен от Илиев.

В 66-ата минута Абди проби през центъра и прати към Краев, младокът направи финт и с удар с левия крак в далечния ъгъл се разписа за 1:0. Секунди по-късно нова опасна "синя" атака завърши с неточно центриране на Краев.

В 74-ата минута отново Илиев показа страхотен рефлекс при удар на играч на Петролул. Седем минути след това обаче "синият" страж не помръдна при удар на Мареш и равенството бе възстановено. Вина за гола носи и игралия отново силно Велев, който не успя да изчисти топката и тя попадна точно на крака на румънския състезател.

До края на срещата до нов гол не се стигна, като Левски записа четвърто равенство от седем мача в Анатлия. Преди това "сините" завършиха наравно с Ворскла Полтава 1:1 отново с гол на Краев. 0:0 с Милсами от Молдова и 2:2 с Лех Познан.

ЛЕВСКИ - ПЕТРОЛУЛ 1:1
1:0 Краев (66)
1:1 Мареш (81)

ЛЕВСКИ (4-1-4-1): Пламен Илиев, Роман Прохазка, Емил Нину, Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Владимир Гаджев (61-Борислав Цонев), Стефан Велев, Мигел Бедоя, Луис Педро (46-Божидар Краев), Либан Абди (72-Радослав Цонев), Валери Домовчийски

ПЕТРОЛУЛ: 1. Пецаня, 2. Алценат, 3, Алвеш, 8. Сатли, 6. Бета, 7. Непому, 4. Филип, 91. Лукаш, 80. Тайшера, 21. Астафей, 9. Н'Кови

Контролите на Левски до този момент:
16.01 - 13:30 ч. Левски - Вихрен 8:0 ВИДЕО
21.01 - 15:30 ч. Левски - Ворскла Полтава 1:1 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)
24.01 - 15:00 ч. Левски - Карабах (Азербайджан) 3:0 ВИДЕО
28.01 - 17:30 ч. Левски - Милсами (Молдова) 0:0 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)
03.02 - 17:30 ч. Левски - Улисес (Армения) 1:2 (прекратен) ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)
05.02 - 17:00 ч. Левски - Лех Познан (Полша) 2:2 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)
07.02 - 15:30 ч. Левски - Спартак Миява (Словакия) 0:1 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)
10.02 - 17:30 ч. Левски - Петролул Плоещ (Румъния) 1:1 ВИДЕО (пряко в Sportal.bg)