Словаци удариха Левски, сомалиецът с успешен дебют (видео)

Отборът на Левски изигра най-слабата си среща под ръководството на Стойчо Стоев и допусна първо поражение в контролите с 0:1 от словашкия Спартак Миява в Анталия (б.а. без да се брои прекъсната в 61-ата минута контрола с Улисес при 1:2). Единственото попадение бе дело на 0:1 Пекар от дузпа в 19-ата минута.

Новото попълнение Либан Абди записа първи 45 минути след почивката, като пропусна дори да се разпише. Той показа добра техника и бе най-добрият футболист на “сините”.

Стоев направи само една промяна от равенството с Лех (Познан) преди два дни, като Сашо Александров замени контузения Георги Сърмов. 26-кратните шампиони на България проспаха първите 40 минути, като Боян Йоргачевич и късмета и помогнаха да не губят с по-голяма разлика. В играта на тима днес липсваше агресия и ги нямаше бързите комбинации от предишните мачове.

Пропуски на Валери Домовчийски, Борислав Цонев, Абди и Илия Димитров попречиха на “сините” да стигнат поне до равенството, след като бяха по-активни през втората част.

Предвид късата скамейка и малък избор на играчи левскарите бяха видимо изморени от срещата с Лех, но въпреки това отнесоха доста критики от Стоев заради поведението си на терена срещу противник доста по-слаб от досегашните им съперници на турска земя. Антонио Аниете, Владимир Гаджев, Стефан Велев и Борислав Стойчев също не играха.

Голмайсторът на "сините" в досегашните проверки Валери Домовчийски можеше да се разпише с глава в 17-ата минута, но не бе точен. Две минути след това Луис Педро извърши нарушение в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Пекар превърна в гол.

Словашките футболисти продължиха да са по-добри и в 25-ата минута удар на Пекар бе спасен с мъка от Йоргачевич, кълбото се върна в нападателя, но този път той стреля над гредата. Три минути по-късно Кузма не успя да засече остро центриране, оставен непокрит в наказателното поле.

В 38-ата минута пред Домовчийски се откри нова възможност да се разпише, след като "сините" сътвориха хубава атака, но вратарят Урмински успя да изчисти в корнер.

На почивката в игра влезе най-новото попълнение Либан Абди, който скоро след подновяването на играта можеше да изравни, но не успя. Футболистите на Левски предложиха по-раздвижена игра и Домовчийски получи възможност да изпълни свободен удар от удобна позиция, но прати топката в аут. В следващите минути Абди продължи да тормози отбраната на Спартак с пробивите си отляво.

В 63-ата минута Божидар Краев се контузи и бе заменен от Борислав Цонев, който игра през първите 45 минути, но на почивката отстъпи своето място на брат си Радослав Цонев.

Последваха два удара на Домовчийски и Ради Цонев, които обаче не застрашиха вратата на словашкия тим. В 85-ата минута и Боби Цонев стреля с глава, но също не успя да отбележи.

В 90-ата минута Абди, който бе най-добрият в синьо днес, подаде на Илия Димитров, чийто удар не бе точен.

ЛЕВСКИ - СПАРТАК (МИЯВА) 0:1
0:1 Пекар (19-д)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Аймен Белаид, Емил Нину, Веселин Минев (70-Мики Орачев), Борислав Цонев (46-Радослав Цонев), Мигел Бедоя, Роман Прохазка, Луис Педро (46-Либан Абди), Божидар Краев (63-Борислав Цонев), Валери Домовчийски (75-Илия Димитров)

СПАРТАК (МИЯВА): 30. Лукаш Урмински, 3. Петер Яношик, 8. Лукаш Бено, 9. Щефан Пекар, 12. Мартин Янко, 15. Роман Частулин, 16. Марек Кузма, 18. Денис Дуга, 20. Томаш Маречек 23. Ерик Даниел, 25. Денис Швек
Резерви: 6. Якуб Кастелович, 10. Мартин Черначек, 11. Доминик Ференчич, 19. Фредерик Биловски, 21. Петер Егри, 22. Давид Копко, 26. Ерик Вавра, 28. Матуш Хуршка