Шампионът в НБА ще се определи в мач №7, Спърс изпуснаха титлата в инфарктен сблъсък (галерия)

Шампионът Маями Хийт победи Сан Антонио Спърс със 103:100 след продължение и доведе финала през този сезон в НБА до мач №7. Успехът в собствената зала "Америкън Еърлайнс Арина" дойде след изключителна игра в четвъртата част, когато Хийт стопи аванса от 10 точки на "шпорите", а 5,2 секунди преди края Рей Алън с тройка вкара мача в продължения.

Решителният за титлата мач отново ще се проведе във Флорида в петък, 21 юни от 4 часа българско време.

Звездата на домакините Леброн Джеймс започна лошо, като само 3 от първите му 12 стрелби влязоха в коша. Той  се развихри обаче накрая и беше с основен принос за обрата в четвъртата част. Джеймс завърши общо с 32 точки, 11 асистенции и 10 борби.

Половината от актива си Джеймс наниза именно в четвъртата част, когато заигра без лентата на главата си, която му е като запазена марка. 1,43 минути преди края на продължението Джеймс изведе Хийт напред за 101:100. Рей Алън направи 103:100 след изпълнение на два фаула. В края Крис Бош блокира опит от тройката на Дани Грийн и така спаси победата за Маями. Последният и най-важен сблъсък за сезона в НБА "горещите" отново ще са домакини.

Спърс обаче сами са си виновни, че пропуснаха да спечелят пета титла в своята история тази нощ след тези през 1999, 2003, 2005 и 2007 година, след като допуснаха да изпусната преднината си в последната четвърт. По-малко от 30 секунди преди края гостите водеха с пет точки, но въпреки това се стигна до продължения.

Според статистиката от 1978 година насам само 5 пъти финалът е стигал до 7-и мач и винаги отборът домакин е ставал шампион. Маями обаче показва непостоянство през този сезон и няма две поредни победи от 12 мача насам.
Всички в Маями вече мечтаят за трета титла (2006,2012) и втора поред, след като три пъти догонваха Сан Антонио.

От идването на звездното трио Леброн, Бош и Уейд тима играе трети пореден финал.

ГАЛЕРИЯ ОТ ШЕСТАТА ФИНАЛНА СРЕЩА - ТУК

Статистика

САН АНТОНИО  - МАЯМИ 100:103 след продължения (25:27, 25:17, 25:21, 20: 30, 5:8)

Резултатът в серията е 3-3 победи. Решителният мач №7 е в петък, 21 юни от 4 часа българско време

Сан Антонио: Тим Дънкан 30, Коул Леонард 22, Тони Паркър 19, Ману Джинобили 9, Дани Грийн 3 (Борис Диау 7, Тиаго Сплитер 5, Гари Нийл 5).

Маями: Леброн Джеймс 32, Крис Бош 10, Марио Чалмърс 20, Майк Милър 8, Дуейн Уейд 14 (Крис Андерсън 1, Шейн Бътие 9, Рей Алън 9).