Balkan Grand Prix 6

Сан Антонио поведе във финалната серия срещу Маями (ВИДЕО)

Отборът на Сан Антонио Спърс спечели първата финална среща за титлата в НБА срещу Маями Хийт тази нощ. "Шпорите" се наложиха с 92:88 (23:24, 26:28, 20:20, 23:16) като гост в много завързан двубой в "Америкън Еърлайнс Арена" в Маями. Така те вече водят с 1:0 в серията преди следващия мач.

Двубоят бе доста равностоен, но Маями бе отборът, който имаше леко предимство в резултата и на полувремето имаше преднина от три точки. След това тази разлика се запази и след третата четвърт, но в последната част Сан Антонио нанесе своя удар и стигна до обрата в мача и до крайния успех.

Тони Паркър отново бе моторът на Спърс със своите 21 точки и 6 асистенции. Още 20 за успеха на Сан Антонио добави Тим Дънкан, който се отличи и с 14 борби.

ЛеБрон Джеймс пък завърши мача с трипъл-дабъл от 18 точки, 18 борби и 10 асистенции, но това не се оказа достатъчно за Маями да стигне до успеха. Дуейн Уейд пък завърши със 17 точки за домакините.