"Голямото трио" донесе успех на Маями и изравни серията (видео+галерия)

"Голямото трио" на Маями Хийт се развихри в мач №4 от финалите на НБА и донесе победата на тима от Южна Флорида срещу Сан Антонио Спърс, изравнявайки серията на 2-2 успеха. "Горещите" надиграха "шпорите" като гост със 109:93 след отличен мач на ЛеБрон Джеймс, Дуейн Уейд и Крис Бош, които отбелязаха общо 85 точки за Хийт.

Уейд най-сетне се показа в добра светлина, след като определено не играеше най-добрия плейофен баскетбол през кариерата си. Възпитаникът на Маркет Юнивърсити наниза 32 точки, към които добави 6 борби, 4 асистенции и цели 6 отнети топки.

ЛеБрон Джеймс също бе на висота - 33 точки, 11 борби и 4 асистенции, а третото зъбно колело на машината в лицето на Крис Бош завърши с 20 точки, 13 борби и по 2 чадъра и отнети топки.

Шампионите на НБА не са губили два последователни мача от началото на годината, когато претърпяха две поредни поражения съответно на 8 и 10 януари.

След редица обрати през първото полувреме, двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат - 49:49. През втората половина на мача гостите обаче взеха своето и след изключително силна четвърта част грабнаха важния успех, с който си осигуриха поне още един мач на собствен терен.

Тим Дънкан бе най-резултатен за Спърс с 20 точки, Тони Паркър добави 15, а Гари Нийл се отчете с 13. Героят от мач №3 Дани Грийн остана само с 10, но отново показа добра успеваемост от дистанция - 3/5 от тройката.

САН АНТОНИО СПЪРС - МАЯМИ ХИЙТ 93:109 (26:29, 23:20, 27:32, 17:28)

САН АНТОНИО СПЪРС: Тони Паркър 15, Дани Грийн 10, Кауай Ленърд 12, Тим Дънкан 20, Тиаго Сплитер 4 (Гари Нийл 13, Ману Джинобили 5, Борис Диао 9, Кори Джоузеф 1, Мат Бонър 4, Нандо де Коло, ДеХуан Блеър)

МАЯМИ ХИЙТ: Марио Чалмърс 6, Дуейн Уейд 32, Майк Милър, ЛеБрон Джеймс 33, Крис Бош 20 (Рей Алън 14, Норис Коул, Юдонис Хаслем 2, Шейн Батие 2)