Робърта носи успех на Левски в последната контрола (видео)

Отборът на Левски спечели с минималното 1:0 срещу Спортист (Своге) в генералната си репетеция преди старта на сезона в efbet Лига. На стадион "Георги Аспарухов" единственото попадение реализира Найджъл Робърта в 9-ата минута. Двубоят за гостите, които в четвъртък откриват пролетния дял в професионалния футбол на България с мач за Купата на "Лудогорец Арена", също бе последна проверка преди официлните мачове.

Четирите нови попълнения играха за първи път на "Герена" със синия екип. Двама от тях бяха титуляри - Микулич (45 минути) и Сулака (90 минути), докато на почивката влезе Начо Монсалве, който записа за първи път 45 минути. Дебют за 26-кратните шампиони направи и Фейсал Рарас, който игра през последните 30 минути.
63 Левски - Спортист (Своге)
Каращият проби Луи Нганиони в трети пореден мач игра титуляр, като остана терена до 62-ата минута, докато пристигналият Дилън Джордж игра слез почивката, но не получаваше подкрепа от колегите си и не можа да играе много с топката.
Като цяло отборът на Левски игра по-добре преди почивката, както беше и при проверките в Хърватия, но не впечатли след почивката.

Изненадващо капитанът на тима Николай Михайлов бе оставен на пейката, а Звонимир Микулич стартира от първата минута. Полевите играчи в схемата 4-4-2 бяха Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Ребин Сулака и Луи Нганиони, който кара проби. Капитанът в този мач Мартин Райнов, Тома Даске, Насиру Мохамед и Здравко Димитров пък действаха зад двамата нападатели Найджъл Робърта и Мартин Петков.
"Сините" взеха инициативата от самото начало и в 9-ата минута вече водеха. Насиру Мохамед свали с гърди към Робълта дълго подаване на Даске. Нидерландецът пък със силен изстрел от 16 метра даде аванс на столичани.

Малко по-късно Мартин Петков пропусна да удвои с глава. Райнов с глава пробва рефлекса на Кунчев. Ивайло Найденов удари гредата при опит за центриране, а Петков още два пъти не успя да нанесе решаващ удар. "Сините" бяха доста активни отдясно.
Мохамед също стреля, но право в ръцете на Кунчев. Левски продължи да води играта, но чисти положение липсваха през последните 15 минути на първата част.
На почивката Стоянович направи цели седем промени. Михайлов, Паткрик-Габриел Галчев, Ноче Монсалве, Славчев, Юруков, Стаматев и каращият проби Дилън Джордж влязоха, като на терена останаха Сулака, Нганиони и нападателите Робърта и Петков. В 55-ата минута Михайлов плонжира и изби в корнер, след като Илиян Христов стреля отдалеч.
Пред Матео Стаматов се откри възможност да удвои, но защитник изби в последния момент. Галчев пробва хубав удар, който мина на сантиметри от гредата. Марин Петков и новото попълнение Фейсал Рарас влязоха в 64-ата минута, като мароканецът застана на поста ляв бек. Младият талант се отличи със страхотен дрибъл между двама противници, след което подаде на Галчев. Десният защитник стреля, но противников бранител се хвърли на шпагат и изби.
Славчев също се отличи с един пробив, а Юруков рискуваше да бъде изгонен за груб фаул срещу Иво Михайлов. Валери Божинов също се появи на терена, а в 76-ата минута направи най-сериозният пропуск. Стаматов проби отляво и намери с остро центриране опитния нападател, който от 6-7 метра стреля над вратата. Божинов се отличи и с един слаб удар с глава. Малко преди края Валентин Йосков стреля много далеч от целта, а веднъж и Михайлов спаси удар в неговота врата.
Така Левски завърши предсезонната подготовка с 4 победи и две загуби.
Собственикът на Левски Наско Сираков, Тити Папазов, бившият треньор на тима Георги Тодоров, легендата Кирил Ивков, треньорът на Локомотив (София) Иван Колев, селекционерът на България U21 Александър Димитров, както и Георги Шейтанов и Александър Георгиев, които са от щаба на националния селекционер Ясен Петров, наблюдаваха на живо мача.
Левски изигра пет контроли на лагера в Умаг, където записа три победи и две поражения."Сините" надвиха полския Подбескиндзе (1:0), както и словенските Копер (2:1) и Олимпия Любляна (1:0), а отстъпиха пред словенския Домжале (1:2) и Сараево (0:1).
ЛЕВСКИ - СПОРТИСТ 1:0
1:0 Робърта (9)