Напред, момчета, напред за България!

След над половин година отлагане дойде един от най-важните дни във футболната история на България през този век. Националният ни отбор излиза срещу Унгария в полуфинален бараж за класиране на Европейското първенство догодина. Предстоят 90 или 120 минути, а може би и дузпи, това няма голямо значение. Единственото нещо, което е от значение, е след последния съдийски сигнал на Шимон Марчиняк "трикольорите" да празнуват класиране на финал срещу Исландия или Румъния. От това има нужда целият български футбол. Ясно е на всички, които обичат любимата игра, че в националния отбор нямаме звезди, нямаме резултати и интересът през годините спадна почти до нулата, за което вина носят всички във футбола ни. Едни повече, а други по-малко, но сега се отдава уникална възможност пред родния футбол да поеме въздух, да се съживи и да започне едно ново начало, което да го изправи на крака.
Най-успешният треньор в България през последното десетилетие Георги Дерменджив обяви, че това е най-важният мач за него в кариерата, защото е най-важен за цялата нация от дълги години. От 2003 година "лъвовете" не са били толкова близко - две победи на "Васил Левски", за да играят на голям форум. Всякакъв друг резултат ще означава край на надеждите. Нашите момчета обаче не бива да се предават и трябва да се борят докато има дори само искрица надежда за успех. Напред, момчета, съживете любовта на България!!!
Нямаме играчите, които имахме тогава, но противникът е напълно преодолим. Ще трябва раздаване на 100%, изпълняване на тактическите указания, хладнокръвие, за да не се допускат детински грешки, които ни струваха спечелването на победа и точка срещу Република Ирландия (1:1) и Уелс (0:1) пред септември.Проблеми в състава имаме, но тези футболисти казват, че има колектив, а сега им се отдава фантастична възможност да го докажат, като зарадват цяла една нация, която никога няма да забрави славните победи на "трикольорите" в края на миналия век. Такива успехи изглеждат утопия, но народът има нужда да изпита щастието и удоволствието да види 11-те на терена, с герба на гърдите си, че не се предават нито за миг и със зъби и нокти се борят за всяка педя на терена, за да измъкнат успеха от "маджарите", които нямат победа срещу нас от 45 години.
Повече зрители ще могат да подкрепят България в решителния мач с Унгария
Около 8500 фенове ще имат възможността да бъдат на стадион "Васил Левски", които трябва да бъдат едно цяло с тима тази вечер, защото тяхното присъствие и подкрепа, могат да се окажат решаващи, както пишат и в Унгария.
Треньорът на Унгария: Готови сме за всякакъв сценарий
В Унгария: България няма с какво да ни изненада, само дано съдията не е срещу нас Няма какво да се заблуждаваме или залъгваме, че хората не ги вълнува представителния състав на България. Истина е, че феновете през годините изстрадаха изключително много и видяха безброй разочарования, затова и публично се отрекоха от националите, но една победа срещу унгарците ще вдигне ентусиазма рязко поне за месец.
Дерменджиев има задачата да вкара спокойствие на играчите си, които нямат опит в такива мачове, но пък имат за противник тим, който не е страшилище, въпреки че напоследък търпи развитие. Гостите са домакини на три мача на Евро 2020, като биха били домакини на евентуален финал за класиране. Те казват, че не се страхуват от България, но и България няма какво да се страхува от този отбор на "маджарите". Нашите момчета трябва с респект, хитрост и без да подценяват нито една ситуация, да ги надвият на терена, до който за първи път ще има ВАР.
България изпусна победата в 93-ата минута (видео+галерия) "Лъвовете" излизат с минимум пет промени от последното домакинство с Ирландия. Пламен Илиев се завръща на вратата, а Сисиньо се очаква да дебютира от първата минута на българска земя. Васил Божиков и Георги Терзиев пък се завръщат в защитата, която ще бъде оформена с Антон Недялков.
Кристиян Малинов ще е опорен халф, като се търси заместник на Георги Костадинов. Янис Карабельов изглежда фаворит. Тодор Неделев, Галин Иванов и Божидар Краев са сигурни, като се очаква да се разбере дали Кирил Десподов, след океана от негативна енергия към него от "червени" фенове, ще е готов да стартира от първата минута.
Той не е играл отдавна от първата минута и няма сила да изиграе цял мач, а този сблъсък може да продължи и 120 минути. Именно поради това Дерменджиев трябва да прецени добре ситуацията със своите играчи.
Селекционерът на гостите Марко Роси заяви, че е подготвил тима си за всякакъв сценарий, но най-важно е успехът да бъде за неговия тим. Той залага са схема 3-5-2, което означава, че в средата на терена ще има предимство, ако избраните крила от Дерменджиев не помагат достатъчно.
БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Васил Божиков, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Янис Карабельов, Кирил Десподов, Тодор Неделев, Галин Иванов, Божидар Краев
УНГАРИЯ (3-5-2): Гулачи, Ланг, Орбан, Ат. Салай, Беше, Шигер, Наги, Калмар, Холендер, Шалай, Ад. Салай
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)
Стадион: "Васил Левски", София
Начало: 21:45 часа