Втора лига

4 по 4 за Пирин на "Христо Ботев"

25 септември 2020 | 20:59 - Обновена
Големият фаворит за промоция в efbet Лига Пирин (Благоевград) отново беше безкомпромисен на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. "Орлетата" записаха четвърти пореден успех, в който отбелязаха четири попадения пред своите фенове.

Тимът на Уорън Фийни разби с 4:0 пълния аутсайдер Нефтохимик в мач от 8-ия кръг на Втора лига. Благоевградчани отнесоха своя противник за по-малко от 40 минути. Красимир Станоев още в 51-ата секунда даде аванс на Пирин, след което два гола на Преслав Йорданов (22, 37) и автогол на Вълчан Чанев (26) довършиха бургазлии още преди паузата.

Двубоят стартира ударно за "орлетата", които вкараха рекордно бърз гол през този сезон, след като засече центриране отдясно още преди да е изминала и първата минута. Голмайсторът на първенството Преслав Йорданов удвои в 22-ата минута, когато беше най-съобразителен при избит удар от младия вратар Петър Иванов, който парира изстрел на Конър Хендерсън. Четири минути след това резултатът стана 3:0. Този път Чанев си отбеляза автогол, след като топката се удари в гредата след изстрел на Джон-Кристоф Аинйа.

Малко след това таранът Йорданов отново засече в мрежата поредното центриране и интригата приключи окончателно. Попадението е негово осмо от осем срещи през тази кампания, като е водещ голмайстор в шампионата. Преди почивката Пирин пропусна още две възможности за гол.

След почивката двата тима направиха общо десет смени, а срещата буквално се доиграваше.

Така Пирин записа трети пореден успех в първенството и вече е на четвърто място с актив от 16 точки, като изостава само на три от първото място. Играчите на Фийни са най-резултатният състав с 21 гола, но 16 от тях са отбелязани в Благоевград при четирите домакинства - Янтра (4:1), Созопол (4:1), Спортист Своге (4:0) и 4:0 Нефтохимик. Отборът обаче е преобразен далеч от дома, като в четири мача имат пет отбелязани попадения, две поражения, едно равенство и едва една победа.

Сега Пирин гостува на Локомотив (София), който до днес бе лидер, а сега дели първата позиция с 19 точки.

Нефтохимик остана на само с две точки след третата си поредна загуба.

22
3 Пирин (Благоевград) Пирин (Благоевград)
18
7 Септември (Симитли) Септември (Симитли)
12
10 Миньор (Перник) Миньор (Перник)