Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Пирин разби Созопол за няколко минути

Фаворитът за промоция в efbet Лига Пирин (Благоевград) си го изкара на Созопол. "Орлетата", които допуснаха загуба с 0:2 в регионалното дерби със Септември (Симитли) през седмицата, разбиха своя противник с 4:1 на стадион "Христо Ботев", в мач от 4-ия кръг на Втора лига.

Конър Хендерсън даде аванс на "зелените" още в 13-ата минута, но малко преди края на първата част Иван Колев с хубав изстрел изравни. Това се случи в 40-ата минута, а през втората част домакините излязоха готови на всичко, за да вземат победата.

Така в рамките на седем минути вкараха цели три попадения и решиха мача в своя полза. Антон Карачанаков върна преднината в 47-ата минута, Красимир Станоев увеличи на 3:1 в 50-ата минута, а още четири по-късно Стилиян Николов довърши Созопол с четвърти гол.
Вторият успех на Пирин изведе тима на трета позиция със седем точки. Гостите останаха на 15-то място с две точки.

Пирин (Благоевград) - Созопол (Созопол) 4:1
1:0 Конър Хендерсън (13)
1:1 Иван Колев (40)
2:1 Антон Карачанаков (47)
3:1 Красимир Станоев (50)
4:1 Стилиян Николов (54)