Шахтьор (Солигорск) заслужено победи Городея като гост

Отборът на Шахтьор (Солигорск) постигна победа с 2:0 при гостуването си на Городея в последния мач за деня от втория кръг на беларуския елит. Головете вкараха Гиорги Диасамидзе (56') и Дмитри Подстрелов (89').

В 33-ата минута гостите получиха отлична възможност за първи гол в двубоя, но изпълнената дузпа от Юри Кендиш се оказа неточна. Те продължиха с наложения преди това натиск, но двете нули се задържаха и след края на първото полувреме. "Миньорите" най-после стигнаха до попадение в 56-ата минута, когато точен беше Диасамидзе. Доминацията на солигорци не престана и така те логично стигнаха до втори гол в 89-ата минута. Негов автор бе Подстрелов, чийто удар оформи крайното 2:0 за неговия отбор.

В първия кръг Городея загуби визитата си на Витебск с минималното 0:1, като Шахтьор претърпя поражение със същия резултат на своя стадион от Торпедо (Жодино). Миналата година тимът от Солигорск завърши трети в крайното класиране, а домакините на днешния мач приключиха кампанията на седмата позиция.

По-рано през деня се изиграха други три мача от единственото първенство в Европа, което все още се играе.

Шампионът Динамо (Брест) надигра Слуцк с 1:0