Динамо не беше далеч от подвиг в дербито на Минск (видео)

Най-популярният клуб в Беларус Динамо (Минск) загуби с 2:3 от ФК Минск в столичното дерби от втория кръг на местното първенство. Това е второ поражение за тима и той е на дъното в класирането. Без актив е и другият най-известен отбор в шампионата - БАТЕ Борисов, който по-рано през деня отстъпи с 1:2 при визитата си на Славия Мозир.

Динамовци, водени от бившия национален селекционер Сергей Гуренко, допуснаха гол още в първата минута, а до почивката вече изоставаха с 0:3. За последния половин час те останаха и с човек по-малко след изгонване на Миха Горопевшек за два жълти картона. Независимо от това те успяха да върнат два от головете и имаха около 15 минути в края, в които не спряха да атакуват в търсене на изравняването. В крайна сметка обаче домакините удържаха аванса си.

Динамо отдавна загуби от блясъка си, като не е ставал шампион от 16 години насам. Преди три сезона клубът беше най-близо до титлата, но остана втори.

ФК Минск домакинстваше на своя стадион пред преобладаваща агитка на Динамо, но това не попречи на футболистите да стигнат до успех.

Те излязоха напред в резултата още в 53-ата секунда, когато се разписа Уладзимир Хвашчински.

Основният си удар играчите в червени екипи нанесоха в края на полувремето. В 41-вата Йевген Чаговец се разписа за 2:0 след добавка.

В 45-ата пък дойде ред и на Роман Грибовски да реализира за 3:0.

В 59-ата минута ФК Минск получи и числено предимство сред играчите заради отстраняването на Горопевшек и всичко изглеждаше ясно.

Чак след това Динамо се разигра. Символичните гости спечелиха дузпа, която  Евгений Шикавка превърна в гола в 77-ата минута.

След още три интригата се завърна, след като юношата на ФК Минск Иван Бахар докара нещата до 3:2.

С добавеното време се получи около четвърт час, в който играчите на Гуренко постоянно се стремяха към трети гол, но в крайна сметка не стигнаха до него.

В първия кръг ФК Минск надви Белшина с 3:1 като гост, докато Динамо стартира със загуба – 0:1 срещу Рух  Брест. През миналия сезон Динамо финишира на 4-о място, а съгражданите им останаха 10-и.

По-рано през деня се изиграха други два мача от единственото първенство в Европа, което все още се играе: шампионът Динамо Брест надигра Слуцк с 1:0, а Славия Мозир обърна БАТЕ Борисов с 2:1.

ФК МИНСК - ДИНАМО М 3:2

1:0 Хвашчински (1)

2:0 Чаговец (41)

3:0 Грибовски (45)

3:1 Шикавка (77-дузпа)

3:2 Бахар (80)