Добруджа стана последният полуфиналист за Купата

Монтана срази Ботев (Луковит) и е първият полуфиналист за Купата на България

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) се класираха на полуфиналите за Купата на Бълфария, след като се наложиха над Дунав (Русе) с 3:1 (25:13, 16:25, 25:21, 25:11) в последния 1/4-финал на турнира, игран тази вечер в зала "Младост" в Бургас.
Шампионите от Нефтохимик се затрудниха срещу Марек, но са на полуфинали за Купата
Така на полуфиналите утре (18 януари) Добруджа ще срещне домакините от Нефтохимик 2010, които по-рано днес отстраниха Марек Юнион Ивкони (Дупница) след 3:0 гейма. Срещата е от 19,00 часа. Преди това от 16,00 часа пък ще бъде първия полуфинал между Монтана и защитаващия трофея си тим на Хебър (Пазарджик).
Хебър не даде шанс на Левски и е на полуфинал (снимки)
Мачът бе дебют за новото попълнение на добричкия тим Франко Джагета. Русенци пък бяха без основното си либеро Антон Василиев, който е с вирусна инфекция. На негово място на полето бе младият Симеон Добрев.

Добричлии доминираха от самото начало на първия гейм, като не позволиха на Дунав да ги настигне. При 7:8 русенци се доближиха, но впоследствие момчетата на Петър Шопов влязоха в серия и взеха добра преднина. Постепенно тя нарастна и се запази, като "зелените" взеха гейма с разгромното 25:13. Дунав стартира с добра разлика във втората част, добруджанци обаче изравниха. Интригата се запази жива и в следващите минути, като русенци поведоха с четири точки. Дистанцията бе скъсена на само точка, но това мобилизира съперника и продължи да държи добричлии в напрежение. Дунав показа устойчивост във важните моменти и не даде възможност за противодействие, завършвайки перфектно гейма - 25:16 и 1:1.

Волейболистите на Добруджа държаха инициативата през по-голямата част от третия гейма, като показаха съвсем различно лице от предходния. Дунав се доближаваше отново, но не успя да стигне до брейк точка и да направи нещо повече. Добруджа отново излезе напред в резултата след 25:21. Четвъртата част продължи възходящата линия на добричлии. До края те бяха по-стабилният отбор във всички елементи и закономерно записаха победата след 25:11 и 3:1 след успешна атака на Иван Крачев.

ДУНАВ (РУСЕ) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 1:3 (13:25, 25:16, 21:25, 11:25)
ДУНАВ: Стефан Стоянов, Данаил Милушев, Леон Тончев, Ангел Павлов, Петър Бъчваров, Мартин Кръстев - Симеон Добрев-либеро (Ангел Велков, Виктор Костадинов, Владимир Христов, Христо Костов, Цанко Цанков)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ
ДОБРУДЖА 07: Иван Станев, Иван Крачев, Димитър Маринков, Пламен Шекерджиев, Франко Джагета, Александър Кордев - Николай Тодоров-либеро (Жулиен Георгиев, Иван Петров, Йордан Пеев)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ.