Хебър не даде шанс на Левски и е на полуфинал (снимки)

Носителят на Купата на България за 2019 година Хебър (Пазарджик) постигна категоричен успех над Левски София с 3:0 (25:22, 25:18, 25:19) в 1/4-финална среща от финалния турнир в зала “Младост” в Бургас.

“Дрийм тимът” от Пазарджик успя да прекърши съпротивата на “сините” още в самото начало на двубоя и не даде реален шанс на своите съперници за нещо повече.

Монтана срази Ботев (Луковит) и е първият полуфиналист за Купата на България
Така на Хебър се класира на полуфинал, където утре ще срещне тима на Монтана, който в първата 1/4-финална среща отстрани втородивизионния Ботев (Луковит).
Двубоят е на 18 януари от 16:00 часа в зала „Младост“.

Съставът от Пазарджик успя да преодолее Левски с агресивен сервис и по-добра организация на играта. "Сините" пък имаха колебания в посрещане, което им донесе много главоболия в мача, както и трудности при организацията в атака. Основна заслуга за успеха на Хебър имаше канадския диагонал Брадли Гънтър, който бе в основата на натрупването на аванс в първите два гейма след негов начален удар и бе много стабилен в атака.

Още от началото „тигрите“ стартираха стабилно, засилиха началния си удар и сериозно затрудниха посрещането на „сините“, като поведоха с 9:2. Разликата се увеличи до 14:6, след което настъпи успокоение в редиците на Хебър. Левскарите използваха това и се активизираха, като постепенно започнаха да намаляват своя пасив. Стигна се до сублимен момент, в който в решителната част разликата стана само две точки в полза на Хебър 23:21. В крайна сметка по-класната селекция на Хебър не допусна изненади и наложи волята си като спечели гейма и поведе с 1:0.

Във втората част треньорът на Левски Андрей Жоков пусна в игра опитния Методи Ананиев при 6:8, който замени младия Самуил Вълчинов в посрещане. "Сините" стартираха отлично и играта вървеше равностойно до 11:11. В този момент сервисът на Брадли Гънтър се оказа решаващ, като след неговите изпълнения съотборниците му дръпнаха с три точки 14:11. Това бе преломен момент и левскарите не успяха да се съвземат. Венцислав Рагин изведе Хебър до геймбол при 24:20. Брадли Гънтър оформи 25:20 във втората част.
Волейболистите на Левски продължиха да се опитват да дават отпор на съперника и в третата част. „Сините“ дори поведоха с 8:5, но не успяха да запазят предимството си. След три поредни грешки на съперника „тигрите“ изравниха и започнаха на свой ред да диктуват играта, като поведоха с 15:11. Левски се надигна в последен опит да се завърне, като успа да изравни резултата при 19:19 след 2 поредни успешни атаки на Самуил Вълчинов. Два поредни аса на Георги Братоев изведоха Хебър до мачбол при 24:19. Канадският диагонал Брадли Гънтар атакува мощно от зона 2 и Хебър спечели третата част с 25:19 и мача с категоричното 3:0 гейма.
Най-резултатен за успеха на Хебър бе Брадли Гантър с 19 точки.