Левски се отпуши и изпусна швейцарския шампион (видео)

Отборът на Левски най-накрая прекъсна негативната си серия под ръководството на Петър Хубчев. "Сините" завършиха 1:1 с швейцарския шампион Йънг Бойс в последната си проверка в Австрия, като за първи път не загубиха, а също така за първи път се разписаха след идването на бившия селекционер на България. Попадението за "сините" отбеляза Станислав Иванов в 17-ата минута, докато резервата Моуми изравни в 77-ата минута. Играчите на Петър Хубчев могат да съжаляват, че пропуснаха победата, тъй като имаха няколко добри възможности за гол, а изравнителното попадение дойде след елементарна грешка на новия гръцки защитник Каргас. Все пак тимът надигна глава и показа, че когато е с титулярен състав е коренно различен отбор от видяното вчера.

Мачът бе точно 24 часа, след като Левски претърпя унизителна загуба с 0:4 от новака в четвърта дивизия на Германия - Тюркгюджю-Атаспор (Мюнхен). "Сините" излязоха в генералната си репетиция преди старта на сезона срещу шампиона на Швейцария, който разполага с много класни изпълнители.
Наставникът Петър Хубчев беше бесен и крайно разочарован от изявите на младите играчи срещу германците, но проблемите пред него не спряха преди мача с швейцарците. Новото попълнение Янис Каргас, който получи директен червен картон, не започна мача, тъй като имаше съмнение, че по новите правила на УЕФА трябва да изтърпи наказание. Реферът обаче обясни, че няма проблем, като новото попълнение на столичани седна на пейката. Мартин Райнов играеше централен защитник до Деян Иванов, след като Нуно Рейш се контузи на сутрешната тренировка. Новият нападател Дени Алар не успя да дебютира срещу "жълто-черните", тъй като е аут за 10 дни заради травма в прасеца. Холмар Ейолфсон пък още не е готов да играе, въпреки че отборът има нужда от него, той ще гледа от трибуните поне още месец-два. Плеймейкърът Франко Мазурек игра 70 минути вчера, като се очакваше да играе през второто полувреме, тъй като е по-назад с подготовката от колегите си, но това не се случи.

Предвид факта, че Левски нямат 20 здрави полеви играчи, Хубси заложи на четирима от футболистите, които стартираха срещата с Тюркгюджю-Атаспор. Това бяха Мартин Райнов, Деян Иванов, Станислав Иванов и Илия Юруков. Останалите титуляри в схемата 4-4-2 бяха Милан Миятович, Живко Миланов, Иван Горанов, Кали Тиам, Паулиньо, Давиде Мариани и Станислав Костов. Голмайсторът на Първа лига и швейцарецът водеха атаката.

Това бе последната и четвърта проверка на левскарите в Австрия, които досега имаха три загуби и нямаха отбелязан гол. Грандът от София отстъпи първо с 0:1 от Ред Бул Брагантино, а след това и с 0:1 от руския шампион Зенит.

Бившият национал на Франция и нападател на Пари Сен Жермен Гийом Оаро не води атаката на швейцарците, които победиха с 3:1 Щутгарт пред погледа на Хубчев и помощниците му. Таранът има 113 гола в около 150 мача за клуба. Именно неговите голове срещу Динамо (Загреб) класираха Йънг Бойс в групите на Шампионската лига през последната кампания на турнира, а след това донесе четирите точки на тима си в груповата фаза. Той вкара и двата гола за победата с 2:1 над Ювентус с Кристиано Роналдо, а също така беше точен при равенството 1:1 с Валенсия. Вчера е получил болки и днес бе оставен да почива.

Интересното е, че ден преди Йънг Бойс да пристигне в Австрия отстъпи с 0:1 от Вадуц, който преди година изхвърли Левски от Лига Европа.

Още в първата минута на двубоя швейцарският шампион организира опасна атака, но топката мина встрани от вратата на Миятович. Левски отвърна с опасна атака в 13-ата минута, но пасът на Паулиньо не стигна до Иван Горанов.

Малко след това Тиам изведе Станислав Иванов, той напредна на скорост и матира Фон Балмуус. Това бе първи гол за "сините" под ръководството на Хубчев. В 28-ата минута вратарят на Йънг Бойс излезе предвидливо напред и изпревари Станислав Иванов, който се беше впуснал в опасна атака за Левски. През това време веднъж Иван Горанов изпревари Нсаме на голлинията.

В 35-ата минута "жълто-черните" пропуснаха още една добра възможност. Секунди по-късно Мамбимби стреля опасно, топката не попадна във вратата на Миятович, който имаше едно неразчетено излизане.
Тиам и Станислав Костов бяха много близо до втори гол в полза на "сините". Халфът пое топката след центриране, финтира противник и стреля, но защитник изби през голлинията. Топката попадна в Костов, който финтира противник, а след това стреля над гредата. В 40-ата минута Гаудино нацели гредата от фаул.

Йънг Бойс направи осем промени на почивката. Второто полувреме започна с пропуск на Мариани, чийто удар беше избит пред голлинията. Последва натиск от страна на швейцарския шампион в следващите десетина минути, а  играта се пренесе в близост до наказателното поле на “сините”. В 50-ата минута Кристофър Перейра опита изстрел от далечна дистанция, който обаче не намери очертанията на вратата.

Илия Димитров и Янис Каргас замениха Костов и Деян Иванов. В 68-ата минута Стаси Иванов проби отлично отдясно, след което преодоля технично защитник и стреля силно с левия крак, но стражът Балмуус изби в корнер.

Играчите на Хубчев се опитваха да затварят подстъпите към Миятович, а също така да атакуват при всяка възможност. В 77-ата минута Каргас, който се прояви с няколко добри шпагата след влизането си, направи детинска грешка. Той сбърка извеждайки Моуми сам срещу черногорския вратар, а нападателят с технично изпълнение го прехвърли за 1:1.
Мартин Петков също влезе в игра на мястото на Паулиньо. Хубав удар на Мариани мина покрай лявата греда, като "сините" пропуснаха да си върнат преднината.
Ивайло Найденов замени Юруков, а нов гол не падна и срещата завърши 1:1. За първи път тимът на Хубси не загуби това лято, а също така вкара и първи гол. Треньорът изрази задоволство от срещата, но най-вече от лагера в Австрия, който сплоти още повече тимът му.

Специалистът е наясно, че му трябват минимум трима класни играчи, за да мечтае за нещо голямо в Първа лига и Купата на България. По всички личи, че през този сезон, "сините" ще са по-компактен състав, но без класа няма да стигне далеч. Именно на това се надява Хубчев, който ежедневно гледа играчи, с надеждата, че избраните от него и щаба му, скоро ще акостират на "Герена". Левски утре се връща в България, където от петък подновява тренировки за старта на сезона в Лига Европа срещу Ружомберок. Първият мач на 11 юли е в Словакия.

ЛЕВСКИ - ЙЪНГ БОЙС 1:1
1:0 Иванов (17)
1:1 Моуми (77)