Левски на Хубчев тръгна с минимална загуба от бразилци (видео)

Неофициалният дебют на Петър Хубчев като старши треньор на Левски завърши със загуба 0:1 от бразилския РБ Брагантино. “Сините” стояха равностойно в голяма част от първата си среща от лагера в Австрия, но в отделни моменти си личеше, че българите са все още в началото на подготовката си. 26-кратните шампиони на България тренират от две седмици, а половината от играчите дори започнаха едва през последната седмица занимания, докато играчите от Бразилия са в оптимална форма.

Единственото попадение бе много красиво и падна в средата на първата част. Тогава Бруно простреля Николай Михайлов с отличен далечен шут. Най-чистото положение за "сините" пък дойде в края на срещата, когато резервата Ивайло Найденов стреля силно от чиста позиция, но вратарят Кевин изби. Дебют за Левски направиха две от новите попълнеия на тима - гръцкият централен защитник Йоргос Каргас, който бе титуляр и плеймейкърът Франко Мазурек, който се появи в самия край на срещата.

Днешният съперник на столичани е лидер в Серия "Б" на Бразилия, който с актив от 19 точки е водач в класирането на местното първенство, изпреварвайки гранда от Рио де Жанейро Ботафого, който има 18 точки. Футболистите на бившия играч на Рома и Бразилия Заго са в серия от четири победи без допуснат гол във втора дивизия на Бразилия, където шампионатът беше прекъснат след 8-ия кръг на 12 юни, след като стартира Копа Америка 2019. Предвид спонсора на тима, който е от Залцбург, бразилците са на подготовка в Тирол, където ще изиграят четири контроли, а първата е с Левски.

Хубчев заложи от първата минута на само едно от трите нови попълнения - Янис Каргас. Гръцкият бранител си партнираше в центъра на защитата с Нуно Рейш, докато капитанът Живко Миланов и националът Иван Горанов бяха крайните защитници пред Николай Михайлов. Стражът пази 90 минути, след като сутринта Милан Миятович и Петър Иванов имаха занимание под ръководството на Армен Амбарцумян. Кали Тиам, Давиде Мариани, Илия Юруков бяха халфовете, а Паулиньо и Станислав Иванов по двете крила, докато младият Мартин Д. Петков водеше атаката.

Първата опасност в полза на "сините" дойде в 24-ата минута. Тогава Давиде Мариани пробва диагонален шут малко след наказателното поле, но топката мина покрай гредата.

Резултатът бе открит от бразилците в 26-ата минута. Тогава полузащитникът Бруно Тубарао пробва далечен диагонален удар, който изненада Николай Михайлов и топката влетя в горния десен ъгъл на вратата му.

Малко след попадението Левски можеше да изравни. Станислав Иванов напредна по десния фланг и навлезе в наказателното поле. Младокът се освободи от съперник и стреля с десния крак, но вратарят Деймисон бе заел добра позиция и изби в ъглов удар.

В началото на втората част Левски започна да действа по-активно в първите минути. В игра се появи и голмайсторът на отбора Станислав Костов, който замени Мартин Д. Петков. Давиде Мариани бе на стрелкова позиция, но ударът му от границата на накзателното поле бе блокиран. Бразилците пък отговориха с точен удар на Пио, но Михайлов бе на мястото си.

В 60-ата минута Мариани излезе на чиста позиция, но ударът му мина над вратата. Постепенно темпото спадна, а Хубчев направи няколко смени. В игра в различни моменти през втората част се появиха Атанас Кабов, Деян Иванов и Ивайло Найденов, който бе изпробван по дясното крило. Десетина минути преди края на срещата в игра влезе и Мазурек, който пробва един неточен удар.

В 79-ата минута бразилците можеха да отбележат втори гол, след като Роберсон излезе сам срещу Михайлов, но стражът излезе и изби. В самия край на мача Левски можеше да изравни, но опасен удар на Найденов бе избит от стража.

Следващата проверка на Левски на австрийска земя е след три дни срещу Зенит (Санкт Петербург). Срещата с руския гранд в на 25 юни от 19:00 часа.