Левски даде нападател на Септември

Ръководството на Левски прати под наем в Септември (София) своя нападател Илия Димитров, научи Sportal.bg. Двата клуба се разбраха 22-годишният голмайстор да играе под ръководството на Христо Арангелов до юни, за да помогне на отбора в битката за оставане в елита. Тимът стартира със седем точки от девет възможни през тази пролет, като вече заема 12-то място с актив от 21 точки. Бившият играч на Нефтохимик (Бургас), Пирин (Благоевград) и Локомотив (София) ще се бори за титулярно място с Кристофър Мандиангу. През зимата в Септември пристигна и Преслав Йорданов, който на лагера в Турция получи травма в глезена и беше опериран.

Още днес младокът ще започне тренировки с новия си тим, като се очаква да дебютира на стадион "Българска армия" срещу ЦСКА-София в събота. Този трансфер става факт в последния ден от трансферния прозорец в България и само два дни, след като Димитров парафира нов тригодишен контракт с 26-кратните шампиони.

Бившият младежки национал на този етап беше четвърта опция пред Георги Дерменджиев на върха на атаката, където в момента останаха Станислав Костов, Валери Божинов и Сержиу Буш. Той бе и първа алтернатива на дясното крило Жерсон Кабрал, въпреки че силата му не е на фланга. Именно там обаче беше пробван през цялата подготовка в Кипър от своя треньор. Буквално в последната проверка на "сините" в Агия Напа срещу сръбския Чукарички (1:1) получи комоцио. Травмата го извади от тренировъчния процес за 10 дни след завръщането на отбора в София, но вече от седмица се готви на пълни обороти и е напълно готов за игра.

След страхотния минал сезон с екипа на Локомотив (София), в който вкара 18 гола в 31 мача, Илия Димитров беше обект на сериозен интерес от страна на няколко клуба, както от Първа лига, така и от Втора лига.

Нападателят тогава реши да последва сърцето си, връщайки се на "Герена", и да се бори за своя шанс под ръководството на Делио Роси. След уволнението на италианеца вкарва и първия си и на този етап единствен гол за клуба от 15 мача.

Това се случи при успеха с 1:0

над

Ботев (Пловдив)

в Коматево на старта на сезона. Веднага след това имаше заслуга за равенството в последната минута срещу

Черно море

(

2:2

). При пристигането на Славиша Стоянович той се контузи и беше извън игра за няколко месеца, като се върна на терена чак в последното домакинство на "сините" през 2018 година срещу

Етър

(

2:1

).

Септември (София) е четвъртият отбор, в който Илия Димитров ще играе под наем в своята кариера. В началото на 2016 година преминава в

Нефтохимик Бургас

, където изиграва 13 мача и вкарва 2 гола в "Б" група. Следващият сезон през първите шест месеца е част от Пирин (Благоевград) в Първа лига. Там изиграва само четири мача, като зимата се връща във Втора лига с екипа на Локомотив (София).

През пролетта на 2017 година отбелязва три гола от 11 мача, но година по-късно се превръща в основен футболист на "железничарите". Той вкара 18 гола в 31 мача, като помага на "червено-черните" да стигнат до бараж за влизане, който е загубен нещастно от

Витоша (Бистрица)

след продължения и дузпи.

Именно Димитров дава аванс на Локото с много красиво попадение с глава в началото на мача