ЦСКА-София загуби от чешки гранд в мач с обрати, пет гола и две дузпи (видео)

Oтборът на ЦСКА-София допусна втора загуба по време на лагера си в Марбея. Днес играчите на Нестор Ел Маестро отстъпиха с 2:3 от Спарта (Прага). Първото попадение в срещата бе дело на Дръхал, който се разписа в 9-ата минута. “Червените” стигнаха до пълен обрат, след като Тиаго изравни от дузпа в 21-ата минута, а малко преди края на първата част Жоржиньо заби нов гол в мрежата на Нита. През втората част чехите се възползваха от грешки в защитата на столичани и с попадения на Канга (67’) и Чипчу (81’) стигнаха до успеха в сблъсъка.

Първата възможност в срещата бе пред “червената” врата. Мартин Фридек получи топката на линията на наказателното поле, последва силен удар, но коженото кълбо не влезе в мрежата на Черниаускас. В 9-ата минута чехите откриха резултата. В автор на гола се превърна Ваклав Дръхал. Атакуващият футболист се озова на чиста позиция в наказателното поле и с лекота вкара във вратата на ЦСКА-София.

В 16-ата минута Жоржиньо стреля от дистанция, но кълбото профуча на сантиметри от целта. В 21-ата минута Али Соу спечели дузпа за “червените”. Зад топката застана Тиаго, който не сбърка от бялата точка.

В 30-ата минута Соу овладя майсторски подаване в наказателното поле, но преди да стреля защитник на Спарта се справи със ситуацията. Четири минути преди края на първата част “червените” направиха пълен обрат. Жоржиньо се възползва от груба грешка на стража на чехите и с удар извън наказателното поле вкара първия си гол в срещата.

Второто полувреме започна по-добре за чехите. Три минути след подновяването на играта Сачек изведе на отлична позиция Мартин Фридек, който стреля по земя, но встрани от целта. В 57-ата минута Карлсон опита изненадващ шут от далечна дистанция, но право в ръцете на Витаутас Черниаускас.

В 63-ата минута Рубен Пинто шутира от над 20 метра, но твърде слабо, за да затрудни Нита. Секунди по-късно “червените” направиха много сериозен пропуск. Бикел отне топката от краката на Канга и подаде към Жоржиньо, който обаче стреля в тялото на вратаря на Спарта.

В 67-ата минута чешкият гранд изравни. Попадението реализира Гейлор Канга, който се разписа от дузпа.

Девет минути преди края на срещата чехите стигнаха до пълен обрат. Резервата Кристиян Малинов сгреши елементарно в половината на съперника, след което последва бърза атака, която бе завършена успешно от Александру Чипчу.

В последните минути темпото падна драстично и логично не се стигна до нови попадения.

В събота е последната проверка на ЦСКА-София в Испания срещу Динамо (Киев).

ЦСКА-СОФИЯ - СПАРТА (ПРАГА) 2:3