ЦСКА-София с първа победа в Испания (видео)

ЦСКА-София постигна първа победа през зимната подготовка, след като надигра с 1:0 китайския Шанхай Шенхуа в третата си контрола на испанска земя. Единственото попадение реализира Али Соу в 80-ата минута.

Двата тима изиграха равностоен двубой, в който чистите положения бяха малко, но все пак по-настойчивият отбор, този на червените, достигна до успеха.

В началните минути срещата бе равностойна и без положения пред двете врати. Във втората минута китайците опитаха шут от 22 метра, който премина високо над вратата. Червените можеха да открият резултата в 9-ата минута, когато вратарят на Шанхай опита да улови центриране от корнер, но се размина с топката. Тя се удари в главата на Перейра, но излезе много над напречната греда.

В 14-ата минута ЦСКА-София създаде сериозно разбъркване, този път след центриране от фаул, но играч на Шанхай успя да изчисти в корнер. Само 120 секунди по-късно топовен шут на Джеси от границата на наказателното поле излезе в аут.

В 37-ата минута дойде първият точен удар в този мач. Той отиде в актива на китайците, но Черниаускас без проблем улови. Червените отговориха с топовен шут на Тиаго от 25 метра, който вратарят на Шенхуа изби в корнер. Това бе последната по-интересна ситуация и първата част приключи при 0:0.

Първата по-опасна ситуация за второто полувреме бе в 57-ата минута, когато играч на Шанхай Шенхуа засече с глава центриране от корнер, но прати топката в аут. ЦСКА-София отговори подобаващо 120 секунди по-късно, когато червените създадоха първото си чисто положение. Джеси изведе набралия скорост Рубен Пинто, който чукна топката покрай вратаря на китайците, но тя излезе в аут.

В 62-ата минута наставникът на българския тим Нестор Ел Маестро извърши доста смени.

Срещата продължи да е без почти никакви положения до 80-ата минута, когато червените откриха резултата. Тогава Жанио Бикел опита да подаде вдясно към свой съотборник, но топката рикошира в крак на бранител в синьо и по този начин се получи извеждащ пас към Али Соу, който се озова сам срещу вратаря и хладнокръвно реализира за крайното 1:0.

Така червените постигнаха първа победа в предсезонните си контроли. Преди това те завършиха 1:1 с Бохум и загубиха с 1:3 от Академия Пушкаш.

ЦСКА-СОФИЯ - ШАНХАЙ ШЕНХУА 1:0