Роси, Дови и Лоренсо може да запишат рекорди в Тайланд

Изглежда, че състезателният MotoGP уикенд на пилота на Ducati Хорхе Лоренсо в Тайланд се усложнява доста. Испанецът пристигна в Тайланд с контузия, а във втората свободна тренировка претърпя нова катастрофа, след която бе транспортиран с линейка в болница. Ако той все пак стартира в неделя, ще изравни постижението на Джак Финдли и ще стане петият пилот с най-много стартове във всички класове. А ако успее да стартира в неделя от полпозишън, ще е изравнил поредицата си от пет поредни полпозишъна от 2010 г.

Ако Валентино Роси успее да минимизира техническите проблеми на своята Yamaha и спечели Гран При на Тайланд, ще може да се радва на най-дългата победна кариера в мотоциклетните спортове от 22 години и 48 дни.

Ако Андреа Довициозо от Ducati успее да се качи на подиума, ще запише пети пореден подиум, което не е правил нито веднъж в кариерата си.

Ако лидерът в генералното класиране в кралския клас с Honda Марк Маркес спечели състезанието в неделя, ще изравни Лоренсо по брой победи във всички класове и ще си разделят петата позиция.