Кристиано Роналдо отново герой за Юве (видео)

Суперзвездата на Ювентус Кристиано Роналдо отново се превърна в герой за своя тим. Във втори пореден мач от Серия "А" шампионите спечелиха след гол на своята седмица. CR7 вкара първия гол при успеха с 2:0 в гостуването на Фрозиноне от 5-ия кръг на калчото. Португалецът се разписа в 82-ата минута, като това беше негов първи гол далеч от "Алианц Стейдиъм" с екипа на "бианконерите". Той откри головата си сметка преди седмица срещу Сасуоло (2:1), когато вкара и двата гола, а сега донесе петата поредна победа на Старата госпожа в италианския елит. Федерико Бернардески оформи крайния резултат в 95-ата минута. По този начин момчетата на Масимилиано Алегри останаха едноличен лидер в класирането с пълен актив от 15 точки, задържайки преднината от три точки пред Наполи.

21 Фрозиноне - Ювентус, Роналдо с нов гол

Петкратният носител на "Златната топка" демонстрира отлично настроение, като вече е забравил червения картон в Шампионската лига срещу Валенсия. Успехът пък е успокоение за вечно гладния за успехи футболист, който ще бойкотира и наградата на ФИФА, според медиите в Испания, която ще бъде връчена в понеделник вечерта в Лондон.

Последният Фрозиноне беше близо до изненадата на кръга, тъй като имаше само точка в класирането, а осем минути разделиха новаците от престижно равенство с Юве, докато “бианконерите” показаха за пореден път през последните седем години, че дори да не играят добре, са безгрешни в Серия "А".

Треньорът Масимилиано Алегри направи

пет промени сред титулярите от победата с 2:0

над Валенсия на "Местайя". Жоао Кансело, Леонардо Бонучи, Блес Матюиди, Бернардески и контузеният Сами Кедира бяха заменени от Хуан Куадрадо, Даниеле Ругани, Емре Джан, Родриго Бентакур и Пауло Дибала.

Войсчех Шчесни бе на вратата, а пред него в защита бяха Куадрадо, Ругани, Джорджо Киелини и Алекс Сандро, докато Емре Джан, Миралем Пянич и Бентакур действаха зад звездното трио Роналдо, Манджукич и Дибала.

Първата опасност дойде в 7-ата минута. Тогава Роналдо стреля, вратарят Марко Спортиело чукна топката, но въпреки това тя влизаше в мрежата, но Марко Капуано притича и изчисти пред голлинията. В 30-ата минута Миралем Пянич центрира от фаул, Манджукич игра с глава, а Ругани пробва да се разпише със задна ножица, но топката мина малко над горната греда. Домакините играеха много компактно, като почти не оставяха свободни пространства за звездите на Юве.

Роналдо направи нов пропуск в 57-ата минута, когато стреля високо над гредата от няколко метра. В 63-ата минута изстрел с пета на Кристиано беше спасен от Спортиело, който се хвърли в краката му.

Юве така и не успяваше да включи на по-високи обороти, но появата в игра на Федерико Бернардески и Жоао Кансело помогна на "бианконерите" да натиснат малко повече, въпреки че липсваха чистите положения. Манджукич, Алекс Сандро и Бернардески стреляха, но накрая голямата звезда Роналдо се оказа герой.

В 82-ата минута топката достигна до Кристиано, след като Пянич пробва удар, но защитник изби, а головият хищник стреля веднага в долния ляв ъгъл на Спортиело и даде аванс на шампионите. Бившият играч на Реал Мадрид избухна от радост, докато домакините искаха засада, но Саламон покриваше португалеца и попадението беше зачетено след съгласуване с реферите зад видео мониторите.

Голмайсторът има вече три попадения, като изостава с два гола от лидера при стрелците в първенството - Кшищоф Пянтек от Дженоа.

В последната минута на продължението Роналдо подхвана контраатака, която беше завършена успешно от Бернардески. Италианският национал има вече две попадения в тази кампания.

Сега предстоят две поредни домакинства на "бианконерите" срещу Болоня пред седмицата и Наполи в събота, като при успех, тимът може да увеличи преднината от състава на Карло Анчелоти.

Фрозиноне пък остана на дъното преди гостуването на Рома и домакинството на Дженоа.