Ники Митов и Септември треснаха Левски (видео+галерия)

Отборът на Левски отстъпи с 1:2 от Септември (София) във втората си проверка през това лято. На терена в Правец при сериозен дъжд "сините" загубиха в края на мача от тима на Николай Митов. Опитните Борис Галчев (43) и Мирослав Будинов (84) бяха точни за победителите, докато Кали Тиам се разписа в 56-ата минута за 26-кратните шампиони на България.

55 Левски - Септември (София)

Двубоят първоначално трябваше да се играе на "Герена", след което на ДИТ, но накрая тази сутрин беше преместен в Правец, където играчите на Делио Роси водят подготовка.

В първата проверка Левски беше победил с 4:0

Хебър в

Пазарджик

. Италианския наставник заложи на младите бранители Томислав Папазов и Ивайло Иванов в защита. Двамата са родени през 2001 година. Първият има вече дебют в елита, а вторият е ляв защитник. Халфовата линия и нападението бе съставена от Кали Тиам, Антъни Белмонт, Жорди Гомес, Габриел Обертан, Жерсон Кабрал и Сержиу Буш.

Поради различни причини доста титуляри отсъстваха за "сините" - Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Милош Цветкович, Иван Горанов, Филипе Нашименто, Паулиньо и Давиде Мариани.

Треньорът на Левски беше направил четири промени от мача с Хебър, като извън състава останаха Боримиров, Аблонски, новото попълнение Мариани и Кабов.

Сержиу Буш пропусна от няколко метра в 4-ата минута, а в 6-ата минута Янко Георгиев изби в ъглов удар диагонален изстрел на Кабрал. Деветката на "сините" Буш искаше дузпа в 9-ата минута, след като Иво Димитров игра с ръка при центрирането на румънеца. В 17-ата минута Обертан от воле нацели горната греда. Борис Галчев отбеляза красив гол от фаул в 43-ата минута. Бившият капитан на ЦСКА стреля от 19 метра, топката се удари в горната греда и спря в мрежата на Божидар Митрев.

На почивката Роси направи много промени, а вратарят Мартин Полачек дебютира за "сините". В 56-ата минута Обертан проби отляво и върна топката, а защитата на Септември не успя да се справи, като топката стигна до Тиам, който изравни.

Левски се опита да стигне до пълен обрат, но без да създава чисти положения. Антонио Вутов и Станислав Иванов дадоха малко свежест, но теренът вече беше доста мокър, а Обертан обра овациите с ефектно изпълнение.

В 84-ата минута Будинов матира Полачек, след като засече центриране отдясно. Той наскочи Папазов, който се забави, а опитният нападател се възползва от това, като прати топката в дясната греда, след което влезе в мрежата за 1:2.

Попадението стресна "сините", като Аймен Белаид изби от голлинията удар на Димитър Костадинов в 86-ата минута, а секунди по-късно Будинов пропусна да разстреля Полачек от няколко метра. Нападателят не успя да нанесе удар от въздуха, въпреки че остана зад защитата на "сините".

Така Левски отстъпи с 1:2, като преди мачовете с Вадуц (Лихтенщайн) предстои само още една проверка.  Тя ще е на 5 юли на стадион "Георги Аспарухов" срещу