Левски мачка, Гомес над всички (видео+галерия)

Отборът на Левски стартира с разгромното 4:0 контролите през това лято. "Сините" разбиха Хебър (Пазарджик) на стадион "Георги Бенковски" пред няколко хиляди зрители. Опитният Жорди Гомес беше над всички в първата проверка, след като вкара два гола и асистира за другите два. Испанецът откри головата сметка на столичани през сезон 2018/2019 година с гол в 18-ата минута, след което оформи крайния резултат в 72-ата минута. Между тези попадения Сержиу Буш (21) и Давид Яблонски (66) също се разписаха, а бившият играч на Уигън подаде и на двамата.

Двубоят в Пазарджик се игра в две полувремена по 40 минути, тъй като и двата тима са на едва няколко дни подготовка. 26-кратните шампионите стартираха подготовката си на 14 юни, докато домакините едва преди два дни. Дебют за гранда направи Давиде Мариани, но новият вратар Мартин Полачек не взе участие в мача.

70 Хебър (Пазарджик) - Левски
70 Хебър (Пазарджик) - Левски 70 Хебър (Пазарджик) - Левски

Три минути по-късно Левски удвои. При грешка в изнасянето на топката от Хебър Гомес беше изведен сам срещу вратаря, който технично реши да подава, а не да стреля. Той намери Буш, който без никакви проблеми вкара първия си гол за сезона.

До края на първата част нови голове не паднаха, а на почивката в игра влязоха Петър Иванов на вратата, Томисав Папазов в защита, Антъни Белмонт в халфовата линия, а напред бяха Мартин Петков, Илия Димитров и Станислав Костов.

Младият вратар на Левски спаси една възможност, а Петков пропусна да вкара първия си гол за столичани. В 66-ата минута Яблонски, който беше капитан на тима през второто полувреме, вкара за 0:3. Бранителят се разписа с глава след отлично центриране на Гомес от корнер. Няколко минути след това 33-годишният испанец вкара четвърти гол с хубав удар от границата на наказателното поле.

Последните минути Мариани и Алекс Боримиров се завърнаха на терена, като швейцарецът смени Гомес. Костов пък получи контузия, като беше принуден да напусне принудително с помощта на доктора на отбора.

Левски има още две контроли преди гостуване на Вадуц от Лига Европа. Двата мача срещу срещу Септември и

Олександрия

(Украйна) ще бъдат на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов". Срещу тима на Николай Митов на 27 юни, а срещу украинците на 5 юли.

ХЕБЪР - ЛЕВСКИ 0:4

0:1 Гомес (18)
0:2 Буш (21)

0:3 Яблонски (66)

0:4 Гомес (72)

ХЕБЪР: 74.Димитър Пангев, 6. Мурад Ибрахим, 2. Васил Геров, 22. Мартин Сечков, 3. Иван  Иванов, 23. Цветан Павлов, 7. Руслан Иванов, 8. Адриан Краев, 5. Атанас Велев,11. Георги Георгиев, 9. Стефан Лачов

Резерви: 1. Димитър Георгиев, 17.Кирил Георгиев, 42. Георги Недялков, 27. Серафим Михайлов, 10. Ангел Лачов, 16. Богомил Божуркин, 21. Георги Терзиев

ЛЕВСКИ: Митрев, Найденов, Яблонски, Белаид, Боримиров, Тиам, Гомес, Мариани, Обертан, Буш, Кабов

ЛЕВСКИ II полувреме: Петър Иванов, Найденов, Томислав Папазов, Давид Яблонски, Аймен Белаид, Кали Тиам, Антъни Белмонт, Жорди Гомес, Мартин Петков, Илия Димитров, Станислав Костов