Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:0

Маркес подобри рекордa на "Муджело" преди квалификацията в MotoGP

Световният шампион в MotoGP с Honda Марк Маркес бе най-бързият пилот в третата тренировка от Гран При на Италия, подобрявайки рекорда за най-бърза обиколка на "Муджело", принадлежащ на Андреа Яноне от 2015 година. Това се случи три минути и половина преди края на сесията и въпреки атаките на финала, времето остана непроменено.

Времената от трите свободни тренировки на италианското трасе не бяха достатъчни на пилота на Yamaha Маверик Винялес и на съотборника на Маркес Дани Педроса за директно място в квалификацията, отреждаща полпозишън. Така те двамата трябва първо да преминат през Q1, където са фаворити.

Андреа Яноне, който със своя Suzuki вчера беше най-бърз в двете тренировки, заемаше първото място в началото на сесията. Борещите се за мястото на Лоренсо в заводския отбор на Ducati Данило Петручи и Джак Милър бързо се приближиха до него. В крайна сметка Яноне бе изместен от челото от своя сънародник Валентино Роси, който бе първият пилот с време под минута и 47 секунди. След това Маркес постави новия рекорд на пистата и първото място остана непроменено.

Зад Маркес и Роси с трето време финишира Хорхе Лоренсо с Ducati, пред Яноне, Зарко, Петручи и Кръчлоу. Новакът Франко Морбидели за първи път намери място в Q2, следвайки летяща обиколка на Маркес. Алекс Ринс със Suzuki пък беше пилотът, заради който Винялес бе изместен от топ 10.

Квалификацията за ГП на Италия започва в 15:10 часа българско време.