Световен футбол

Бока завърши първенство с голово шоу, Гаго се завърна (видео)

13 май 2018 | 16:12 - Обновена
Аржентинският шампион Бока Хуниорс завърши първенството с голово шоу на стадион "Томас Адолфо Дучо" в Буенос Айрес. "Генуезците" завършиха 3:3 с Уракан в последния 27-и кръг от местната Суперлига. Двубоят беше без никакво значение за 33-кратните първенци на Аржентина, които през седмицата защитиха короната си в местния шампионат.

Именно поради това треньорът Гийермо Скелото заложи на почти всичките си резерви, за да запази титулярите за важната среща с Алианса (Лима) от Копа Либертадорес на 17 май, в която грандът ще търси класиране на осминафиналите. Добрата новина за щаба на Бока е завръщането в игра на капитана Фернандо Гаго, който скъса връзки през есента в световната квалификация на Аржентина с Перу. Халфът беше титуляр за първи път от първи октомври 2017 година, когато игра за последно с "жълто-сините".

Домакините от Уракан търсеха победата, за да си гарантират класиране в Копа Либертадорес през 2019 година. Още в 6-ата минута Пусето зарадва над 33 000 зрители по трибуните, като прати топката в мрежата на Бока. Шампионите обаче почти отказаха играчите на Уракан в края на първата част, след като в рамките на 11 минути вкараха три гола и обърнаха резултата до 3:1. Емануел Мас изравни с първото си попадение за клуба в 32-ата минута. Валтер Боу даде аванс на гостите в 34-ата минута с третото си попадение в първенството, а в 43-ата минута Оскар Бенитес също вкара своя първи гол за сезона.

През втората част Мендоса (64) и Чавес (72) върнаха два гола във вратата на шампионите и срещата завърши 3:3. Точката прати четвъртия Уракан в Копа Либертадорес, където вече място си бяха гарантирали Бока, Годой Крус и Сан Лоренцо

Бока завърши сезона с актив от 58 точки, а Уракан с 48 точки.