Нов шанс за реванш ще има Димитров в Барселона

Поставеният под номер 2 в основната схема Григор Димитров разбра името на следващия си съперник в тенис турнира от сериите АТР500 в Барселона. Както е известно, хасковлията се нуждаеше от почти три часа за успеха си със 7:5, 3:6, 7:6(8) над Малек Жазири, а на четвъртфиналите ще се изправи срещу Пабло Кареньо-Буста.

Испанецът е пети поставен в схемата и победи драматично Адриан Манарино с 6:2, 4:6, 7:6(6) за 2 часа и 40 минути. Той е полуфиналист от “Мастърс”-а в Маями и миналата година елиминира Димитров при последния им сблъсък на клей на осминафиналите в “Ролан Гарос”.

Иначе в исторически план Григор има три победи и две поражения срещу испанеца, като и двете му загуби са на червени кортове - другата е в Мадрид през 2016-а. Иначе също в испанската столица българинът печели, както и в Париж на твърди кортове, а последният им двубой на Финалите на АТР в Лондон 2017 също отиде убедително на сметката на Димитров.