Славия е на финал! "Белите" детронираха Ботев (Пловдив), съдията ощети сериозно "канарчетата" (видео+галерия)

Отборът на Славия е първият финалист за Купата на България за сезон 2017/2018 година. "Белите" детронираха Ботев (Пловдив) след победа с 1:0 в полуфинал-реванш на стадион "Васил Левски". Актуалният носител на трофея беше спечелил първия сблъсък в Коматево с 2:1, като този гол на чужд терен се оказа "златен" за столичани. Единственото попадение днес беше дело на Ивайло Димитров, който отбеляза от дузпа в 66-ата минута. "Канарчетата" обаче напускат турнира бесни, тъй като реферът Станислав Ставрев подмина чиста дузпа в наказателното поле на домакините в 86-ата минута. Десет минути по-рано пък чисто попадение на Стивън Петков беше отменено заради засада, но след направените графики от телевизията, която предава мача, стана ясно, че такава няма. Така Славия се класира за първи път на финал от 2011 година.

Купа на България - Славия - Ботев Пд@@@Наставникът на "белите" Златомир Загорчич заложи само на български футболисти, като нямаше нито един чужденец и сред резервите. Треньорът бе направил седем промени сред титулярите от загубата с 0:2 от Черно море през седмицата, като единствено Шоколаров, Костадин Велков, Велев и Узунов, бяха на терена от първата минута.

Феновете на Славия по време на мача с Ботев Пд@@@

Ветеранът Георги Петков бе на вратата, а в защита действаха Шоколаров, Костадин Велков, Стефан Велков и Владислав Узунов. Стефан Велев и Карабельов бяха опорните халфовете, а Галин Иванов, Иван Минчев и Иван Димитров действаха зад Цветелин Чунчуков.

Феновете на Ботев Пд по време на мача с Славия@@@

Треньорът на "канарчетата" Николай Киров бе

направил шест промени от загубата с 2:4

срещу Лудогорец на "Коматево". Иван Чворович, Йордан Минев, Пламен Димов, Лъчезар Балтанов, Дуде Ндонгала и Жоао Пауло се завърнаха от първата минута, вместо Даниел Кайзер, Димитър Пиргов, Юлиано Алваро, Милко Георгиев, Лазар Марин и Диого Кампос.

Купа на България - Славия - Ботев Пд@@@"Жълто-черните", които защитаваха спечеления след пауза от 36 години трофей, търсеха втори пореден финал в надпреварата.
Агитката на най-стария столичен клуб беше настанена в Сектор "А", като хореографията на тима гласеше: "Купата да е бяла, традицията задължава". Бултрасите пристигнаха в столицата, за да бъдат до своите любимци, които им донесоха множество радост през последните 11 месеца, печелейки два трофея, които бяха жадувани отблизо четири десетилетия.
Купа на България - Славия - Ботев Пд@@@Двубоят започна с бърза атака на Славия, но ударът на Галин Иванов беше избит от Иван Чворович. В 12-ата минута Терзиев удари горната греда, но беше отсъдена засада. Стефан Велков стреля над гредата с глава в 15-ата минута. В 32-ата минута Минчев имаша добра възможност от фаул. Пламен Димов извърши нарушение на границата на наказателното поле, но халфът стреля в стената. Чунчуков искаше дузпа, но такава нямаше. Нападателят стреля слабо с глава и Чворович без проблеми хвана в 43-ата минута.

Купа на България - Славия - Ботев Пд@@@Втората част определено започна с по-добра игра за "белите", които имаха нужда от гол, за да отстранят противника. Стефан Велков направи невероятен пропуск с глава в 53-ата минута, когато на празна врата стреля в аут. Узунов стреля далеч от целта, а при най-добрата атака на "жълто-черните" Пауло пропусна да матира Петков. Бразилецът беше изведен от Ндонгала, но стреля слабо и капитанът на Славия спаси.
Купа на България - Славия - Ботев Пд@@@Най-слабият футболист на Ботев в този мач Пламен Димов извърши глупав фаул в 65-ата минута срещу Димитров, който беше с гръб към вратата. Ставров посочи бялата точка, а зад топката застана националът Димитров, който с хубаво изпълнение прати топката в долния ляв ъгъл на Чворович - 1:0. Голът беше 15-и за тарана през сезона и четвърти за Купата. Публиката на "белите" пък полудя, тъй като вече виждаше мечтания финал.
Купа на България - Славия - Ботев Пд@@@Стивън Петков веднага се появи на терена, а Димов беше заменен от Лазар Марин. Именно "златната" резерва, който има 15 гола през този, 11 от тях, след като е влязъл от пейката, веднага показа головите си умения. Юношата на Левски се откъсна от защитата в 76-ата минута, преодоля Петков и вкара топката в мрежата.
Славия отстрани Ботев Пд за Купата на България@@@Попадението му обаче беше отменено поради засада, но такава нямаше. Бултрасите и от пейката на Ботев Пловдив скочиха срещу Ставров, но след това продължиха да търсят гол, който да ги класира отново на финал.
Славия отстрани Ботев Пд за Купата на България@@@В 84-ата минута "канарчетата" бяха вбесени от рефера на срещата, след като Стефан Велков изрита силно Жоао Пауло в наказателното поле, а съдията не посочи бялата точка и не даде дузпа на Ботев. Йордан Минев беше на път да се саморазправя със съдията, като пловдивчани имаха основателни претенции, тъй като заради идентично положение Славия получи дузпа, която даде предимство на столичани.
Купа на България - Славия - Ботев Пд@@@Феновете от Пловдив хвърлиха бомба и се опитаха да прескочат оградите на националния стадион, което предизвика да се събере голям полицейски кордон пред сектора за гостите. Загорчич забави играта с две смени в продължението, Георги Петков пък бавеше времето, което изнерви още повече Киров, той изпусна нервите си и беше изгонен.

Купа на България - Славия - Ботев Пд@@@Време обаче нямаше и Ботев отпадна след сериозни съдийски грешки. Именно поради това Ставров беше изведен с полиция, а играчите на Ботев бяха бесни на съдията.

"Канарчетата" пък се разминаха с трети финал за последните пет години и общо 13-и финал в своята история, от които има едва три отличия.

Купа на България - Славия - Ботев Пд@@@Славия пък има уникална възможност да отпразнува своята 105-годишнина с първи трофей от 22 години. Финалът е 11-и за клуба в историята. Тимът от "Овча Купел" има седем купи на страната, като последната беше спечелена през 1996 година срещу Левски (б.а. с 4:0 служебно, тъй като левскарите напуснаха терена при 0:1). Именно "сините" може да бъдат противникът на славистите в битката за отличието на 9 май, но преди това трябва да успеят да отстранят ЦСКА-София, след като в първата среща победиха с 2:0.
Купа на България - Славия - Ботев Пд@@@ Последният финал на отбора на Венцеслав Стефанов обаче беше загубен с 0:1 от ЦСКА през 2011 година, като отново арена на сблъсъка беше "Васил Левски", който ще посрещне двата финалиста и този сезон.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:0 (1:2 в първата среща, Славия продължа след общ резултат 2:2)
1:0 Димитров (66-дузпа)