Куп пропуски спряха Локо (Сф) за върха

Отборът на Локомотив (София) изпусна отлична възможност да се изравни с Царско село на върха във Втора лига. "Железничарите" прекъснаха победната си серия при гостуването на Литекс от 26-ия кръг на първенството, като двата тима завършиха 0:0. Столичани обаче могат само да съжаляват за този резултат, тъй като след почивката пропуснаха пет чисти възможности. Така "червено-черните" останаха на второ място с актив от 51 точки. "Царете" имат 53 точки, но и мач по-малко, тъй като утре приемат Монтана.

Литекс пък остана на 11-то място с 32 точки.

Треньорът на домакините Живко Желев направи три промени в стартовите 11 от победата с 1:0 над Марица в Пловдив. Искрен Писаров, Тихомир Тодоров и Кристиян Тафраджийски бяха заменени от Иван Иванов, Ивайло Раденцов и Христо Киров. Интересното е, че последните трима влязоха резерви при победата в предния кръг срещу пловдивчани.

Наставникът на столичани Младен Додич заложи в трети пореден мача на едни и същи титуляри. Андрея Ефремов беше на вратата, а пред него в защита действаха Стоян Предев, Емил Виячки, Александър Бранеков и Христос Контохристос. Иво Иванов и Владимир Семерджиев бяха опорните полузащитници в схемата 4-2-3-1, докато Владислав Романов, Евертон Джилио Том и Здравко Димитров действаха зад голмайстора на отбора Илия Димитров. Именно тези футболисти донесоха победите с 3:1 над Несебър и 2:1 над Поморие.

Първото полувреме беше открито, но липсваха положения пред двете врати.

През втората част футболистите на Локомотив станаха по-активни, като търсеха победата до последната минута. Отборът създаде куп положения, но късметът не беше на страната на "железничарите". Лявото крило Здравко Димитров, който прави много добър сезон в "Надежда", пропусна три чисти положения. Основният реализатор на локомотивци Илия Димитров пък пропиля добра възможност, за да вкара своя 15-и гол за сезона, а накрая и резервата Мартин Станкев пропиля сам срещу вратаря.

Домакините имаха само едно чисто положение пред вратата на Ефремов, но също не успяха да се разпишат и срещата завърши без голове и без победител.

Това е третото равенство 0:0 през този сезон за "червено-черните", които записаха такъв резултат през есента срещу Царско село на стадион "Локомотив" и при гостуването на Созопол. Литекс също записва трето равенство без голове през тази кампания във Втора лига. Ловчанлии сториха това с първите три отбора в класирането. През есента при гостуването на лидера Царско село, а тази пролет на стадиона в Ловеч срещу Ботев (Враца) и Локомотив (София).

Играчите на Локомотив (София) спряха серията си от четири поредни победи в шампионата, записвайки първо равенство от втори декември, когато завършиха 2:2 на стадион "Христо Ботев" срещу Ботев (Враца).

Столичани приемат Локомотив (Горна Оряховица), след което гостуват на Царско село.
Литекс пък в оставащите четири кръга излиза само срещу морски тимове -  Нефтохимик, Черночорец (Балчик), Несебър и Поморие.