И гол от съблекалнята не спря Локомотив (Сф) по пътя към върха

Отборът на Локомотив (София) постигна изключително важна победа с 2:1 в домакинството си на ОФК Поморие в среща от 25-ия кръг на Втора лига. Въпреки че допуснаха попадение още във 2-ата минута на двубоя, "железничарите" постигнаха пълен обрат с попадения на Емил Виячки (38) и Илия Димитров (56) и излязоха на второ място в групата. Това бе 14-то попадение за Димитров през кампанията.

Локомотив София - Поморие@@@
Срещата започна ударно за гостите от Поморие, които излязоха напред в резултата още във 2-ата минута след гол на Бекир Расим, който се възползва от грешка в отбрана на Стоян Предев. След вихреното начало последваха равностойни минути за двата отбора. В 13-ата минута "железничарите" сътвориха скоростна атака по крилото, която завърши с центриране. Защитник на Поморие обаче изби на метри от крака на Илия Димитров.
Минута по-късно Христос Контохристос опита късмета си с удар от 20 метра, който принуди Димитър Тодоров да плонжира. Последваха нови спокойни минути на стадион "Локомотив", в които двата тима не създаваха сериозни положения пред двете врати. В 38-ата минута Емил Виячки изравни резултата с глава. Защитникът бе останал непокрит на втора греда и засече продължена топка от Илия Димитров, с което не остави шансове на Димитър Тодоров. Само в рамките на седем минути Локомотив изпусна няколко чисти положения за гол. Изстрел с глава на Владислав Романов премина на сантиметри от страничния стълб на Поморие.
Миг по-късно Илия Димитров стреля, но Тодоров изби. В заключителните минути трима футболисти на "железничарите" се разминаха в наказателното поле след добро центриране отляво. Последното положение за първото полувреме пропиля Емил Виячки, който бе изведен блестящо от Илия Димитров, но защитникът не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Така двата има се оттеглиха на почивка при равен резултат.
Втората част започна така, както завърши и първата. Локомотив започна по-дейно и сътвори добра ситуация за гол. Евертон Джилио Том стреля с глава, но ударът му прелетя над вратата. В 50-ата минута Стоян Предев центрира опасно, а топката отиде застрашително към вратата на Тодоров, който изчисти от голлинията. Минута по-късно Илия Димитров бе близо до това да отбележи с глава.
Все пак Илия Димитров отбеляза в 56-ата минута, възползвайки се от груба грешка на стража на Поморие, който не успя да овладее върната топка по въздух от Георги Петков. Стражът на гостите пое кълбото лошо, а Илия Димитров му отне, преодоля го и реализира на опразнената врата. Доминацията на Локомотив продължи и в следващите минути на второто полувреме. Отново Илия Димитров бе една от най-големите опасности за защитата на Поморие с хубав пробив, който завърши с центриране, избито от Димитър Тодоров.
Наставникът на "червено-черните" Младен Додич прибегна към смените първи, включвайки в игра Исмаел Слити на мястото на Евертон Джилио Том в 70-ата минута. Локомотив удари и греда чрез Иво Иванов в 73-ата минута. Две минути по-късно Илия Димитров отстъпи мястото си на Мартин Станчев. В края на срещата Романов пробва добър изстрел, който бе спасен от Тодоров, а участие в срещата взе и Александър Горанов, който замени Владимир Семерджиев.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ПОМОРИЕ 2:1