Драма на "Бомбонера" доближи Бока до титлата

След трети пореден гол в последните секунди на продължението Бока Хуниорс направи огромна крачка към титлата в Аржентина. Шампионите постигнаха изключително важна победа с 2:1 буквално преди последния съдийски сигнал срещу втория Талерес на "Бомбонера".

Бока Хуниорс докосва титлата след драма@@@Двубоят беше от 21-ия кръг на първенството, като увеличи преднината на "генуезците" на девет точки пред тима от Кордоба. Капитанът Пабло Перес, който взе лентата от получилия нелепа контузия Карлос Тевес по време на мач в затвора "Боувер" при посещението на брат си преди няколко дни, се превърна в герой за Бока. Именно халфът вкара победното попадение в 92-ата минута, като взриви пълните трибуни на "Бомбонера".

Бока Хуниорс докосва титлата след драма@@@Полузащитникът изкара цялото напрежение от себе си, като изненадващо започна да псува един от сектори с фенове на Бока, който освиркваше на моменти футболисти на Гилермо Скелото, които преди две седмици загубиха Суперкупата на Аржентина от големия враг Ривър Плейт.

Бока Хуниорс докосва титлата след драма@@@Заместникът на Тевес в този мач Валтер Ариел Боу даде аванс на шампионите в 28-ата минута. Той се разписа във втори пореден мач, след като преди седмица откри головата си сметка за сезона в първенството, спасявайки тима от загуба в 91-ата минута в гостуването на Атлетико Тукуман (1:1).

Бока Хуниорс докосва титлата след драма@@@24-годишният нападател беше точен след страхотен пробив на Кристиян Павон, преодолял трима защитници на гостите, пред очите на "Ла Досе".

Бока Хуниорс докосва титлата след драма@@@Буквално в 45-ата минута на първата част защитникът на гостите Карлос Куинтана изравни с глава. През втората част играчите на Бока опитваха да стигнат до победата, но трудно създаваха голови ситуации, а в 92-ата минута късметът отново беше на страната на гранда от Буенос Айрес.

Резервата Абила овладя хубаво топката в наказателното поле, след което центрира остро и Перес с коляно донесе изключително ценните три точки. Това беше първи гол за халфа през 2018 година и четвърти за него през сезона. Реакцията му след гола обаче не се прие добре от феновете на Бока.

Бока Хуниорс докосва титлата след драма@@@Второ поредно домакинство футболистите на шампионите стигат до победата в продължението на мача. Предния път успехът беше постигнат с 2:1 срещу Тигре, а миналия кръг спечелиха точка отново след 90-ата минута при визитата на Атлетико Тукуман (1:1).

Бока Хуниорс докосва титлата след драма@@@Именно тези точки обаче доближиха Бока Хуниорс до втора поредна титла на Аржентина.