Бока се спаси в последната минута

Шампионът на Аржентина Бока Хуниорс се спаси от поражение в последните секунди в гостуването си на Атлетико Тукуман от 20-ия кръг на местната Суперлига. Валтер Ариел Боу донесе точката на "генуезците" в 91-ата минута, след като се появи на терена в 82-ата минута. Попадението е негово първо за този сезон в шампионата.

Преди това Хавиер Толедо беше точен с глава в 32-ата минута. Голът на Боу може да се окаже изключително ценен в борбата за златните медали в края на сезона. Гостите, които загубиха финала за Суперкупата на Аржентина през седмицата от Ривър Плейт с 0:2 в Мендоса, бяха мотивирани да се доближат до титлата.

Двубоят на стадион "Монументал Президент Хосе Фйеро" в Сан Мигел, се оказа доста тежък. Съдията спести червен картон на Перес, а в 80-ата минута подмина чиста дузпа в полза на Бока. Все пак в последните секунди, късметът във втори пореден кръг беше на страната на Карлос Тевес и компания. Миналата седмица в 19-ия кръг за първенството, Бока спечели с 2:1 срещу Тигре след гол в 95-ата минута.

Така "Жълто-сините" останаха на върха с актив от 47 точки. Преднината на шампионите е вече само шест точки пред втория Талерес. Годой Крус е на трето място с 37 точки, а Сан Лоренцо е четвърти с 36 точки, но има и мач по-малко.
Другият гранд в Аржентина Ривър Плейт постигна победа с 3:1 над Белграно пред своите фенове на "Монументал". Преди двубоя играчите на Марсело Гаярдо показаха спечелената през седмицата Суперкупа на Аржентина срещу Бока. Голмайсторите срещу вечния съперник преди няколко дни Гонсало Мартинес (2) и Игнасио Скоко (78,87), отбелязаха головете за победителите. Гарсия беше изравнил в 54-ата минута.

С този успех Ривър има вече 26 точки, като заема 16-то място.