Ювентус отново е на финал (видео+галерия)

Шампионът на Италия Ювентус се класира на четвърти пореден финал за Купата на Италия. "Бианконерите" победиха с 1:0 Аталанта на "Алианц Стейдиъм" в среща реванш от полуфиналите на турнира. Така Старата госпожа ще спори за рекорден четвърти пореден трофей в турнира, след като отстрани бергамаските с общ резултат 2:0, но загуби Джорджо Киелини, който ще бъде наказан за финала поради натрупани картони.

Единственото попадение беше дело на Миралем Пянич в 74-ата минута, когато реализира хладнокръвно изпълнена дузпа.

Грандът от Торино се класира на рекорден в историята 18-и финал в турнира, като изпревари Рома. "Вълците" останаха със 17 финала в надпреварата, но Юве има 12 трофея, докато "джалоросите" са с девет. Освен това с четвъртото си поредно класиране за мача, който ще определи победителя за Купата на Италия, шампионите се изравниха с рекордьорите Рома и Интер, които също имат по четири поредни финала.

Интересното е, че това се случва между 2005 г. и 2008 година, когато четири поредни сезона спореха на трофея, като си разделиха по две победи.

Юве победи Аталанта и се класира на четвърти пореден финал@@@

На "Алианц Стейдиъм" в Торино,

домакините започнаха срещата с преднина от 1:0

, след като спечелиха първия мач в Бергамо. Тогава единственото попадение беше дело на Гонсало Игуаин. Аржентинецът все още не е готов на 100% след травмата в дербито с Торино (

1:0

), като остана извън групата. Атаката се водеше от Марио Манджукич, докато Алекс Сандро и Дъглас Коща действаха по двете крила.

Преди няколко дни срещата между Юве и Аталанта от 26-ия кръг на Серия "А", която трябваше да се играе на "Алианц Стейдиъм", беше отложена пореда силен снеговалеж.

Тогава

Джан Пиеро Гасперини

беше заложил на голяма част от резервите си, за да запази титулярите си за този мач, като единствено капитанът Рафаел Толой трябваше да играе, тъй като е наказан за Купата.

Масимилиано Алегри пък пусна 10 от 11-те, които трябваше да играят в неделя. На мястото на Даниеле Ругани започна Меди Бенатия.

Първата опасност беше пред Алехандро Гомес, който стреля слабо в ръцете на Джанлуиджи Буфон.

Игра с ръка на Масиело в 30-ата минута беше подмината от съдията, въпреки че домакините искаха да изплозва ВАР, за да отсъди дузпа.

Хърватинът Манджукич пък пропусна най-чистата възможност за "бианконерите" в 35-ата минута, когато от няколко метра уцели вратаря Бериша в лицето. Аталанта стоеше добре на терена, но имаше нужда от попадение. След 15-ата минута започна отново да вали сняг, но този път не успя да натрупа на терена.

Втората част започна с по-добра игра за домакините. Въпреки това в 64-ата минута беше на път да шокира тифозите по трибуните. Аржентинският национал удари лявата греда на Буфон с удар от 40 метра. Капитанът на гостите беше изведен зад защитата още от центъра на терена. Легендарният вратар тръгна да го среща, като остави вратата си празна, Гомес стреля, но за негова жалост топката се завъртя и се отби в лявата греда, а не влезе мрежата.
Юве победи Аталанта и се класира на четвърти пореден финал@@@Буквално три минути по-късно Коща пък разтресе вратата на Бериша. Бившият играч на Байерн (Мюнхен) преодоля двама бранители, а след това от границата на наказателното поле стреля в горната греда.

Сами Кедира влезе на мястото на Клаудио Маркизио, а в тези минути Коща беше над всичси.
Така се стигна до 74-ата минута, когато Юве получи право да изпълни дузпа, която беше бурно оспорвана от играчите на Аталанта. Реферът Фабри посочи бялата точка за доста спорно единоборство между Мансини и Матюиди.
Пянич застана зад топката, стреля в центъра на вратата, докато албанецът избра да се хвърли надясно.
Ювентус поведе с 1:0, а в оставащите минути Аталанта трябваше да направи почти чудо, за да стигне до пълен обрат и да детронира шампионите.
Юве победи Аталанта и се класира на четвърти пореден финал@@@Пауло Дибала получи аплодисментите на тифозите при влизането си в игра, а накрая Ювентус стана официално първият финалист за Купата на Италия през сезон 2017/2018 година. Мачът ще се играе на 9 май в Рим.
Юве победи Аталанта и се класира на четвърти пореден финал@@@Именно в римската столица ще стане ясен и вторият финалист. Другият полуфинал е между Лацио и Милан, след като първата среща на "Сан Сиро", завърши 0:0.

ЮВЕНТУС - АТАЛАНТА 1:0 (1:0 в първата среща)

1:0 Пянич (74-дузпа)