Юве намери верния път в мъглата в Бергамо (видео)

Ювентус победи Аталанта с 1:0 като гост в Бергамо в първия двубой между двата тима от 1/2-финала за Купата на Италия, игран в мъглата на стадион “Атлети Адзури д’Италия”. “Старата госпожа” стигна до победата с ранен гол на Гонсало Игуаин още в 3-ата минута, като този успех дава сериозно предимство на торинци преди реванша. Аталанта пък може да съжалява, че не стигна поне до равенството, тъй като домакините получиха дузпа в своя полза, която бе пропусната от Алехандро Гомес в 25-ата минута.

Аталанта заложи в този мач на Алехандро Гомес и Андреас Корнелиус в атака, а зад гърба им ги подкрепяше Браян Кристанте.

Юве пък започна със схема с трима в атака в лицето на Гонсало Игуаин, Марио Манджукич и Дъглас Коща. В средата на терена пък действаше триото Миралем Пянич, Сами Кедира и Блес Матюиди.

Ювентус можеше да поведе още във 2-ата минута, когато Гонсало Игуаин изскочи на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Етрит Бериша. Само минута по-късно обаче аржентинецът се възползва от грешка в защитата на Аталанта, отне топката в средата на терена, напредна и хладнокръвно отбеляза за 0:1.

Аталанта опита да отговори на предизвикателството и в 9-ата минута Алехандро Гомес отправи удар, който обаче не намери целта.

В 23-ата минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Меди Бенатия в наказателното поле. Съдията Паоло Валери се допита до системата ВАР и посочи бялата точка. Гомес се нае да изпълни наказателния удар, но Джанлуиджи Буфон спаси изстрела му.

В 28-ата минута Юве можеше да удвои преднината си. Матия Де Шилио центрира по земя за Игуаин, който стреля от движение, но над вратата.

В 35-ата минута гостите организираха хубава атака с едно докосване, топката бе подадена за Блес Матюиди на границата на наказателното поле, но той не успя да я прати в мрежата на съперника.

Началото на второто полувреме започна с шанс за Аталанта. Алехандро Гомес се освободи в пеналта и отправи удар, но право в ръцете на Буфон.

В 74-ата минута Де Шилио центрира в наказателното поле, където Манджукич се извиси и стреля с глава, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

Домакините стигнаха до голова възможност в 79-ата минута, когато Йосип Иличич отправи удар, който обаче попадна в ръцете на Буфон.

В 84-ата минута Игуаин получи на добра позиция централно срещу вратата, но ударът му от границата на пеналта не бе особено добър и премина встрани.

В 88-ата минута бергамаските стигнаха до страхотно положение. Андреа Петаня изскочи очи в очи с Буфон, но вратарят самоотвержено излезе и блокира изстрела му. След това и Ремо Фрюлер пробва шут, който бе блокиран от защитник пред вратата.

Все пак Ювентус удържа победата и гледа с оптимизъм към реванша, който ще се играе на "Алианц Стейдиъм" на 28 февруари.