Юношите на Милан нокаутираха Рома (видео)

Отборът на Милан нокаутира Рома насред "Олимпико" в мач от 26-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" надделяха над "вълците" с 2:0, след като тимът на Дженаро Гатузо изигра много силно второ полувреме. Героите за гранда от Милано бяха юношите на тима - Патрик Кутроне, който беше точен в 48-ата минута, и Давиде Калабрия, който се разписа в 73-ата минута. Навършилият днес 19 години вратар Джанлуиджи Донарума пък запази вратата си суха.

Така Милан има шест победи и едно равенство през 2018 година от седем мача в калчото, като с актив от 44 точки дели шеста позиция със Сампдория. Рома пък остана с 50 точки на пето място, като в този момент е извън местата, даващи право на участие в Шампионската лига.
"Вълците" искаха да се върнат на трето място в класирането, като Еузебио ди Франческо остави Един Джеко, Алесандро Флоренци и Даниеле де Роси на пейката, а заложи на Патрик Шик, Диего Пероти и Дженгиз Юндер в атака. Турският футболист имаше пет гола в последните четири мача, а сънародникът му Хакан Чалханоглу пък беше в нападателното трио на гостите, където си партнираше със Сусо и Патрик Кутроне.
Дженаро Гатузо искаше да продължи положителната си серия, като заложи на най-доброто. Рожденикът Джанлуиджи Донарума се завърна на вратата, след като брат му Антонио Донарума пазеше в Лига Европа срещу Лудогорец (1:0) през седмицата.

Милан удари Рома на "Олимпико"@@@Юндер пробва първи удар, но Донарума изби в корнер в 5-ата минута. След центрирането Пероти стреля в аут. Отново той шутира в 9-ата минута, но Донарума без проблем спаси. Вратарят показа добър рефлекс след удар на Шик, но нападателят беше в положение на засада. Домакините имаха претенции за дузпа след контакт между Бонавентура и Пелегрини, но реферът даде знак играта да продължи.

Милан удари Рома на "Олимпико"@@@Гостите се защитаваха компактно, като не позволяваха на домакините да стигат до опасности. Играчите на "червено-черните" не отправиха нито един удар през първите 45 минути в посока на Алисон.

Втората част обаче започна отлично за "росонерите", които поведоха в 48-ата минута. Родригес намери Кесие, който свали топката на Кутроне, младокът обърна играта на дясното крило, където Сусо нахлу и центрира, а връхлитащият Кутроне мина зад гърба на Манолас и прати топката в мрежата за 0:1. Попадението беше негово шесто в Серия "А" и общо 14-о през този сезон за родния му клуб.

Милан удари Рома на "Олимпико"@@@Домакините отвърнаха с опасен удар на Пероти в 51-ата минута, който мина покрай гредата на Донарума. Силен удар на Кесие беше избит от Алисон в корнер, а секунди по-късно Чалханоглу също пробва удар от 17 метра, който бразилският вратар спаси.

Милан удари Рома на "Олимпико"@@@Играта стана много по-бърза, като след меле пред вратата на Донарума, последва нов опасен удар на Чалханоглу, който излезе в аут. Рома вдигна оборотите, докато гостите трудно изнасяха топката в тези минути. Донарума трябваше да се намесва в 62-ата минута. Един Джеко смени белгийския капитан на тима в този мач - Раджа Наинголан, като римляните започнаха да играят с четирима офанзивни играчи.

Милан удари Рома на "Олимпико"@@@Никола Калинич пък смени Кутроне в 67-ата минута и отново се включи много добре, подобно на срещата с Лудогорец през седмицата. Пет минути по-късно хърватинът стреля силно, но Алисон със страхотен рефлекс спаси. Манолас пък изби топката от краката на Романьоли, който чакаше да удвои на празна врата. Втори гол за Милан имаше секунди по-късно, когато Калинич изведе нахлуващия Калабрия зад защитата, а десният защитник с технично изпълнение прехвърли вратаря на домакините. Това бе първи негов гол в професионалния футбол, който отпразнува с полуделите около 5000 тифози на Милан в гостуващия сектор.

Милан удари Рома на "Олимпико"@@@Дефрел пък влезе на мястото на Юндер, който поиска смяна. Чалханоглу пък се размина с трети гол, след като не успя да засече остро центриране на Сусо. Жерсон смени Пелегрини, който също получи травма, а Фабио Борини влезе на мястото на Сусо. Италианецът пропусна невероятно положение за гол в последните минути, когато Чалханоглу го намери на задната греда, но той стреля над гредата и пропусна да накаже своя бивш отбор.

Рикардо Монтоливо също се появи на терена, а Милан напълно заслужено стигна до важните три точки. Така момчетата на Гатузо си върнаха за загубата със същия резултат през есента на "Сан Сиро". Освен това, "росонерите" прекъснаха серията от 2011 година без победа срещу "вълците" в Рим. Последната победа беше през октомври 2011 година с 3:2, когато два пъти се разписа Златан Ибрахимович и веднъж Алесандро Неста.

Милан удари Рома на "Олимпико"@@@През последните пет сезона в столицата срещу "джалоросите" Милан записа две равенства и три поражения, а в последните четири мача между двата тима в Серия "А" Рома доминираше тотално с четири поредни победи.

Изненадващата победа беше приета с голям ентусиазъм от скамейката на "росонерите", която отпразнува подобаващо под агитката на тима. Играчите на Рома обаче бяха изпратени с бурни освирквания, а също така отказаха да отидат под "Курва Суд", където тифозите на римляните искаха да получат обяснение за случващото се от играчите на Ди Франческо.

Милан удари Рома на "Олимпико"@@@Отборът на Гатузо остава в Рим, тъй като в сряда излиза срещу Лацио в среща-реванш от полуфиналите за Купата на Италия. Първият двубой завърши 0:0 в Милано, но сега и двата тима, които се намират в отлична форма, ще търсят класиране на финала. Пред "росонерите" има поредица от тежки мачове в следващите две седмици - Лацио, Интер, Арсенал, гостуване на Дженоа и визита в Лондон.