Милан и Лацио оставиха всичко за реванша (видео + галерия)

Отборите на Милан и Лацио не си вкараха голове в първия полуфинал за Купата на Италия, игран на “Сан Сиро”. Така след това 0:0 в Милано всичко в този сблъсък предстои да се реши на реванша в италианската столица. Победителят ще се изправи във финала срещу Ювентус или Аталанта, които играха във вторник и “Старата госпожа” спечели с 1:0 в Бергамо.

Двата тима се срещнаха и в неделя за първенството, като “росонерите” спечелиха с 2:1 след дискусионен гол на Патрик Кутроне.

Звездата на гостите Чиро Имобиле се завърна в игра след контузия и беше много активен, като на няколко пъти с удари отдалеч затрудняваше вратаря на Милан Джанлуиджи Донарума. Като цяло Лацио беше по-активният отбор на терена и създаде повече опасности, но най-чистото положение в мача беше за Милан в края, когато резервата Хакан Чалханоглу не уцели опразнената врата.
Милан - Лацио@@@
В първите десетина минута на мача играта се водеше почти ходом, като двата тима се бяха вкопчили в битка в средата на терена. Атаките на гостите от Рим изглеждаха малко по-опасни, като “орлите” стигнаха първи до ъглов удар, а в 10-ата минута вратарят на Милан Джанлуиджи Донарума трябваше да се намесва решително.

В 19-ата минута нападателят на Лацио Имобиле направи самостоятелен пробив в наказателното поле и стреля отблизо, но топката мина встрани от вратата на Милан.

Милан също стигна до добра възможност в 24-ата минута, като получи фаул близо до наказателното поле, но ударът на Сусо не се получи, а секунди след това Бонавентура не успя да засече с глава центриране пред вратата. “Росонерите” изравниха играта и станаха много по-активни, отколкото в началните минути, но бързо изпуснаха инициативата и до края на полувремето Лацио беше отново по-опасният отбор на терена.
Ситуацията след почивката не се промени в началните минути. Лацио атакуваше, а Милан трудно се организираше за нападателни действия и рядко напускаше собствената половина. Това все пак се случи в 52-ата минута, когато “росонерите” стигнаха до най-добрата си възможност в мача, но вратарят на Лацио Стракоша се справи с опасността. Лацио отговори с удар с глава на Милинкович-Савич, но топката мина много далеч от вратата. В 62-ата минута Донарума отново спаси Милан от сигурно попадение, след като отрази удар отблизо с глава на Имобиле, дошло след центриране на Лукаку отдясно.

Лацио продължи да прави каквото си иска в наказателното поле на Милан, като в 66-ата минута играчите в синьо отправиха няколко удара, но не стигнаха до гол в създалото се разбъркване. В 67-ата минута влезлият като резерва Хакан Чалханоглу загуби топката в средата и позволи на Лацио да организира поредната си опасна атака, завършила с удар на Милинкович-Савич, който обаче беше блокиран от защитник на Милан.  Атаките на Лацио продължиха, като на два пъти Имобиле стреля. В 71-ата минута Гатузо пусна в игра голмайстора от мача в неделя Кутроне в опит да промени ситуацията на терена. “Росонерите” се посъбудиха. В 75-ата минута Кутроне отправи удар с глава отблизо след центриране на Сусо, но Стракоша спаси. При добавката Чалханоглу направи непростим пропуск като прати топката в трибуните, вместо в опразнената врата.
С наближаването на края на мача двата отбора заиграха по-активно, като Милан дори владееше инициативата. Чалханоглу опита да поправи грешката си в края, като отправи удар, но Стракоша спаси. Резултатът в крайна сметка се запази непроменен и така двата отбора оставиха всичко за реванша в Рим.

Милан - Лацио 0:0

Милан: Донарума, Абате, Бонучи, Романьоли, Борини, Кесие, Билия, Локатели, Сусо, Калинич, Бонавентура.

Лацио: Стракоша, Касерес, Луис Фелипе, Раду, Баста, Пароло, Лейва, Милинкович-Савич, Лукаку, Фелипе Андерсон, Имобиле.