Милан се размина с трета поредна загуба

Отборът на Милан спря серията си от две поредни загуби в Серия "А", след като завърши 1:1 с Фиорентина на "Артемио Франки" в срещата от 19-ия кръг на първенството. Това стана благодарение на попадението на резервата Хакан Чалханоглу, който изравни в 74-ата минута и прекъсна серията от точно 500 минути на домакините без допуснат гол в калчото. Само 180 секунди преди това Джовани Симеоне бе дал аванс на "виолетовите". Така "червено-черните" за първи път през този сезон не загубиха в шампионата, след като изоставаха в резултата, а също така и срещу съперник над тях в класирането.

Пред рекордните за този сезон 28 000 зрители на "Артемио Франки" гостите търсеха първи успех, далеч от "Сан Сиро" с Гатузо начело, докато Виола търсеше седми пореден положителен резултат.

Фиорентина - Милан@@@Дженаро Гатузо обяви преди срещата, че тимът му е много изморен от тежкия мач с Интер за Купата на Италия, който "росонерите" спечелиха след 120 минути, само 61 часа преди визитата във Флоренция. Той направи пет промени в стартовите 11 от тежката среща с градския съперник. 18-годишният Джанлуджи Донарума се завърна на вратата, след като брат му Антонио Донарума се справи много добре срещу "нерадзурите". Това бе мач № 100 за младия вратар с фланелката на любимия му Милан, което е абсолютен рекорд за тази възраст.

Давиде Калабрия, Рикардо Монтоливо, Фабио Борини и Патрик Кутроне също бяха сред титулярите. Те замениха Иняцио Абате, Лукас Билия, Мануел Локатели и Никола Калинич.

Фиорентина - Милан@@@"Росонерите" имаха две поредни загуби в Серия "А", докато "виолетовите" бяха на другия полюс.  Тимът на Стефан Пиоли нямаше загуба от шест мача в калчото, като от 425 минути не бе допускал гол в първенство.

Големият талант на домакините Федерико Киеза бе оставен на пейката, като на негово място в схемата 4-3-3 започна Жил Диас.

Фиорентина - Милан@@@През първите 35 минути играта беше напълно равностойна, а положения липсваха пред двете врати, но последните минути на полувремето бяха изцяло за домакините. В 39-ата минута Алесио Романьоли получи жълт картон за фаул срещу Джовани Симеоне на границата на наказателното поле. Целият отбор на домакините обаче с пълно основание искаше червен картон, но Лука Банти не промени своето решение. Донарума с блестяща изява спря Симеоне в 42-ата минута. В даденото продължение Жил Диас стреля с глава, Донарума изби с една ръка, топката кацна на горната греда и излезе в корнер.

Фиорентина - Милан@@@Второто полувреме стартира с ново хубаво спасяване на Донарума, който изби удар от 17 метра на Милан Бадел. В 50-ата минута Сусо стреля опасно, като за първи път в срещата вратарят Марко Спортиело трябваше да се намесва.

Фиорентина - Милан@@@Хакан Чалханоглу и Федерико Киеза се появиха на местата на Фабио Борини и Диас. Гостите видимо отпаднаха физически, като в 71-ата минута Симеоне прати топката в мрежата на Донарума. Младият нападател се възползва от отлично центриране отляво на Кристиано Бириаги и от няколко метра вкара своя шести гол за сезона. Капитанът на Милан Леонардо Бонучи за пореден път през този сезон не прецени центриране в наказателното поле, което доведе до гол във вратата на "росонерите".

Фиорентина - Милан@@@Андре Силва смени Бонавентура, а Виктор Уго влезе на мястото на контузилия се Херман Пецейя.
Гостите се хвърли в атака, като удар на Кутроне бе блокиран от защитник, а секунди по-късно в 74-ата минута Чалханоглу изравни. Сусо премина двама защитници и стреля, Спортиело изби в краката на турчина, който вкара третия си гол за клуба и втори в Серия "А".

Фиорентина - Милан@@@В 89-ата минута двата тима имаха възможност да излязат напред в резултата. Първо Сирил Теро стреля, но Донарума спаси, а секунди по-късно Андре Силва, който все още няма гол в калчото, отправи удар, но Спортиело бе на мястото си.

Фиорентина - Милан@@@Последните секунди двата тима се бореха за всяка топка, а накрая справедливо си разделиха по една точка в последната им среща за 2017 година. Грандът от Милано остана само с една победа от пет мача в Серия "А" под ръководството на новия си треньор, но играчите му показа характер и за първи път реагираха, въпреки че бяха видимо доста изморени след почивката.

Фиорентина завърши годината с 27 точки, докато бъдещият съперник на Лудогорец в Лига Европа ще посрещне 2018 година с 25 точки в средата на таблицата, а също така с негативна голова разлика, след като Милан е отбелязал 24 гола, но е допуснал 27 през първите 19 мача от Серия "А".

"Росонерите" излизат срещу Кротоне на Александър Тонев в 20-ия кръг, докато Фиорентина приема Интер в първия си мач през следващата година.