Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Наполи постави Милан на колене

Мечтаещият за Скудетото състав на Наполи постави Милан на колене в двубоя от 13-ия кръг на Серия "А". Лидерът в калчото записа заслужен успех с 2:1, като вече има 35 точки в класирането. Лоренцо Инсиние (33) и Пьотр Желински (72) бяха точни за домакините, а Алесио Романьоли с хубаво попадение оформи крайния резултат в 91-ата минута.

Успехът бе 11-и за "сините", които в този мач излязоха за първи път със своя четвърти екип за сезона. Бившият отбор на Диего Армандо Марадона дръпна преди мачовете на своите конкуренти - Ювентус (31) и Интер (30).

Наполи тресна Милан@@@Миланският гранд записа шесто поражение от шест мача през този сезон срещу първите шест отбора в класирането - Лацио (1:4), Сампдория (0:2), Рома (0:2), Интер (2:3), Ювентус (0:2) и Наполи (1:2) което само показва, че тимът е далеч от местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Класирането пък го потвърждава, след като "росонерите" останаха с едва 19 точки на седмо място, а петият Лацио има преднина от девет точки, както и мач по-малко. Наполи пък е на цели 16 след едва 13 мача.

Наставникът на "сините" Маурицио Сари заложи на триото Лоренцо Инсиние, Дрис Мертенс и Хосе Кайехон в схемата 4-3-3.

Наполи тресна Милан@@@Винченцо Монтела избра 3-5-1-1, като най-добрият му играч Сусо действаше зад Никола Калинич. Джакомо Бонавентура пък се завърна в стартовите 11, където личаха имената на седем италианци - Донарума, Леонардо Бонучи, Алесио Романьоли, Рикардо Монтоливо, Мануел Локатели, Бонавентура и Фабио Борини.

Наполи тресна Милан@@@Домакините бяха по-активни от самото начало, демонстрирайки по-голяма класа и самочувствие. Звездата Лоренцо Инсиние бе точен в 33-ата минута. Нападателят се откъсна зад защитата след подаване на Жоржиньо и прати топката в мрежата на Джанлуиджи Донарума. Реферът Даниеле Довери първо се довери на своя асистент, който отсъди засада. Секунди по-късно с помощта на ВАР (Видео асистент рефер) голът бе зачетен, тъй като Алесио Романьоли покриваше национала на Италия.

Наполи тресна Милан@@@Под аплодисментите на около 40 000 тифози на "Сан Паоло" домакините продължиха да играят по-добре. Инсиние удари лявата греда, но този път бе в положение на засада, а в края на полувремето трябваше да показва добър рефлекс след нов негов удар.

Наполи тресна Милан@@@Сусо пък се контузи за "росонерите", като бе заменен от Андре Силва още преди паузата. Гостите станаха едва третият отбор през този сезон в Серия "А", който не бе докоснал топката в наказателното поле на своя противник през първите 45 минути. Досега това се бе случило само на пълния аутсайдер Беневенто срещу фаворитите за Скудетото - Наполи и Ювентус.

Наполи тресна Милан@@@Втората част започна със силна игра на неаполитанците, които пропуснаха на няколко пъти да удвоят. Основна причина затова бе добрата игра на Донарума, който спаси вратата си. Първо Мертенс излезе сам срещу него, а след това и Марек Хамшик, който търсеше исторически 115-и гол за клуба, бе спрян от 18-годишния вратар.

"Червено-черните" започнаха по-смело да гледат към вратата на Хосе Рейна, който обаче не бе затруднен нито веднъж.

Наполи тресна Милан@@@Хамших бе заменен от Желински в 69-ата минута, а полякът реши двубоя няколко минути по-късно. Халфът бе изведен зад защитата в 72-ата минута, която подобно на първото попадение не бе подредена добре. Бившият играч на Емполи стреля с левия крак по диагонал, а топката влезе в мрежата за 2:0. Интересното е, това бе негов втори гол във вратата на "росонерите", като на нито един друг отбор в калчото не е вкарвал толкова.

Милан се хвърли в атака, но разликата в класата на двата тима си каза думата. Наполи търсеше трети гол на контраатака, докато играчите на миланския гранд не успяваха да стигнат до голов удар.

Наполи тресна Милан@@@Все пак в 91-ата минута Романьоли вкара изключително красив гол от воле. Защитникът засече от въздуха от 23 метра избита от защитата на домакините топка, като не остави шансове на испанския страж.

Времето беше прекалено малко, но все пак Милан стигна до фаул пред границата на Наполи, а Донарума отиде да скача, за да се опита да помогне на тима си да стигне до шокиращо равенство в заключителните секунди. Бившият капитан на Лацио Лукас Билия обаче центрира катастрофално в аут и всичко за Милан свърши.

Наполи продължи да лети на върха, а гостите да тъпчат на едно място, въпреки похарчените около 230 милиона евро през лятото за селекция.

Наполи тресна Милан@@@През седмицата двата тима играят в Шампионската лига и Лига Европа, като тимът на Неапол ще се опита да запази шансове за класиране на осминафинал срещу Шахтьор (Донецк), докато "росонерите" ще се опитат да се класират на 1/16-финал във втория по сила турнир на Стария континент на клубно нив срещу Аустрия (Виена), като и двата италиански отбора са домакини.